ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:12 09.02


На утримання дендропарку цьогоріч просять 350 тисяч гривень

Керівництво Полтавського міського парку хоче, щоб їм виділили з міського бюджету 350 тисяч гривень. Минулого року це було 300 тисяч, цього хочуть додатково найняти двох охоронців.

Минулого року на потреби дендропарку було виділено 300 тисяч гривень. Ці гроші були витрачені тільки на утримання пам'ятки садово-паркового мистецтва у належному стані та зарплату його працівникам, аби ми могли своєчасно вивозити звідти сміття, охороняти порядок, дбати про флору та фауну. Зараз є потреба у двох охоронниках. Тому що маємо наміри взяти із розплідника птахів: до пар білих і чорних лебедів, які уже прижилися в дендропарку, плануємо взяти качок та гусок. Для них створимо можливість звити гнізда і висидіти пташенят,

- зазначив керівник дендропарку Михайло Шлафер.

Цікаво, що будиночок для лебедів на одному із ставків створили небайдужі полтавці у минулому році, але неадекватні відвідувачі полізли туди купатися і перекинули його.

На думку керівника, цьогоріч для утримання дендропарку буде необхідно приблизно на 50 тисяч гривень більше, ніж торік. Крім того, окрема стаття витрат – продовження реконструкції Полтавського міського парку. Про конкретні кошти для цих робіт він поки що говорити не готовий, тому що бюджет Полтави до сих пір не прийнятий.

З боку Дослідного поля, вулиці Лугової у дендропарку – непочатий край робіт. Хоча, звичайно, центральна частина вилизана так, що туди приємно зайти і заїхати на велосипеді, особливо в теплу пору року. Хочеться, аби продовжилися роботи з реконструкції ставків,

- вважає один із відвідувачів дендропарку Євген Асауленко.

Нагадаємо, дендропарк у Полтаві був закладений у 1962 році на тому місці, де колись відбулася Полтавська битва. Керувала процесом створення пам'ятки садово-паркового мистецтва видатний дендролог Яніна Яценко. Площа Полтавського міська парку становить майже 125 га. Пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення має понад 100 видів дерев і чагарників, у тому числі рідкісні, свій дендрарій і бузковий гай. На території є каскад ставків. Відродження дендропарку як рукотворної перлини природи розпочалося у 2010 році завдяки небайдужим полтавцям, до яких згодом долучилася влада і фінансування з міського бюджету. За останні роки за дендропарком наглядають спеціалісти КП "Декоративні культури" та керівник Полтавського міського парку Михайло Шлафер. Унікальне місце постійно прибирається від сміття, там облаштували центральний вхід, куточки для відпочинку відвідувачів, встановили дерев'яні скульптури. Вдалося зарибнити один із ставків парку, оселити у теплу пору дві пари лебедів.

Анна СОЛТОВСЬКА

дендропарк, Шлафер, реконструкція, ставок, лебеді, бюджет, гроші

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.