16:05 20.08 3082
Водна поліція України працює трохи більше року. Крім патрулювання на воді, завданням цього підрозділу є боротьба з браконьєрством і порушниками, які сідають за кермо такого транспорту в стані сп’яніння.
Віднедавна водна поліція розпочала роботу на річці Ворскла в межах Полтави. Нашому кореспонденту пощастило патрулювати разом із екіпажем у складі старших інспекторів Вадима Масляного, Тараса Каменика та інспектора Романа Бобло.
Маршрут патрулювання пролягав від залізничного мосту на річці Коломак, уздовж усіх міських пляжів — і до селища Вакуленці.
Не встигли ми спуститися на воду, як натрапили на перших порушників – їх двомісній резиновий човен був заповнений сімома пасажирами, рухався за допомогою двигуна, що категорично заборонено. Також були відсутні рятівні жилети, у володаря лодки відсутні документи на право керування, а сам він щиро зізнався, що вживав алкогольні напої.
Звісно, на порушника був складений протокол за ст. 130 ч. 6 КУПАП і накладено штраф у розмірі 2 500 грн.
Не встигли ми знову завести двигун човна, як виявили ще одну лодку на двигуні. Швидко її наздогнали — знову той же набір порушень.
Інспектори водної поліції працювали і спілкувались із порушниками ввічливо і коректно. Деякі незначні порушення інспектори залишали без покарань, наголошуючи при цьому на неприпустимості порушень в подальшому.
Варто зауважити, що ніхто з володарів моторних суден, за їхніми словами, не був обізнаний із рішенням Полтавської облради про заборону пересування плавзасобів на механичній тязі на малих річках, до якої належить і Ворскла.
Подібні рейди будуть проводитись регулярно, бо порушників на воді, на жаль, нині дуже багато. Особливу небезпеку в районі пляжів, де багато відпочиваючих, створюють люди на швидкісних гідроциклах.
Також великою проблемою є вживання алкоголю на відпочинку і, як наслідок, керування плавзасобами в нетверезому вигляді. Зі слів інспекторів водної поліції, щомісяця фіксується 5-6 випадків керування човнами у нетверезому вигляді.
Водна поліція закликає не вживати алкоголь при керуванні плавзасобами, не використовувати механічної тяги на малих річках області, якими є Ворскла, Сула, Коломак.
Геннадій ФЕТИСОВ