ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:07 31.07


На Хорольщині відкрили етно-музей та започаткували фестиваль. ФОТО

29-30 липня 2017 року в селі Козубівка, що на Хорольщині, вперше відбувся етно-фестиваль «Під дідовими липами». У рамках фестивалю урочисто відкрили етнографічний музей «Древо».

Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ'' Фото ГО ''Твій світ''


Етнографічний музей  «Древо». Колекція музею була зібрана уродженцем села,  нині студентом Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського Едуардом Крутьком. Про це повідомляє громадська організація «Твій світ». 

На гостей чекало багато сценічних майданчиків, де розгорталися театралізовані дійства, майстер – класи, виступи творчих колективів, розваги для дітей та національна кухня. Перед концертним майданчиком розташували  фотовиставку, що об’єднала у роботах минуле села та його сучасність. За дрес-код фестивалю організатори визначили українське вбрання та гарний настрій.

У заході взяли участь самодіяльні фольклорні колективи. Центральна районна книгозбірня підготувала мобільну бібліотеку, історичний екскурс про села Андріївку а Козубівку, а також захоплюючий поетичний батл за участі поетів – аматорів району.

Сьогодні тут таке дійство відбувається, багато дітей прийшло. Поряд дитяча локація з цікавими іграми та розмальовками. Ми проводимо  майстер-клас «Малювання про склу»

- ділиться враженнями Олена Гирба, представник  Фонду збереження культурної спадщини «Згарда» .


Відкрили концертну програму  артисти з ансамблю «Берегиня».

Співаємо ми вже давно. В основному в нашому репертуарі українські народні пісні — веселі і сумні. От сьогодні нас запросили на свято

- говорить одна з учасниць колективу.  


Їх пісні та виступи ансамблю народної музики «Гармонія» Староаврамівського будинку культури, «Калинонька» Петраківського сільського клубу та колективу «Трубайцівські парубки» слухали  старі й малі. На фестиваль люди прийшли цілими родинами.

Цікаву виставу про річку Сулу показав колектив «Прєдки» з Лубен, а всі охочі оглядали експозицію нового музею. Етнофестиваль — це й виставка талантів майстрів народних ремесел та національної кухні, тож для учасників варили справжній козацький куліш, а на завершення першого дня провели демонстацію автентичного одягу.


Програма другого дня була не менш насиченою. Чимало охочих прийшли, щоб послухати виступ молодіжного гурту «Тобі Здалося» (м. Київ), а також переглянути і обговорити документальний фільм про вишиванки  «Спадок нації».

Люди вітали один одного зі святом. Посміхалися. Бажали добра і благополуччя. Своїй родині. Селу. Україні. Організатори прагнуть розвивати започатковану традицію. Тож найближчим часом  обіцяють пересувнк фотовиставкк «Древо» та екскурсії до новоствореного музею.

Організаторами заходу виступили етнографічна збірка «Древо», Всеукраїнська громадська організація «Молодий народний рух» та Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».  Сприяли проведенню фестивалю Хорольська райдержадміністрація, Хорольська района рада та Андріївська сільська рада.

Хорол, Козубівка, Андріївка, Твій світ, фестиваль, культура, музика, Олена Гирба

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.