ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 27.08


На Затуринських очисних спорудах модернізують аераційну систему

Фахівці "Полтававодоканалу" проводять заміну аераційної системи аеротенків, яку прокладали ще 13 років тому. Затуринські очисні споруди за останній рік зазнали значної модернізації.

 

Стоки нечистот із усього міста потрапляють на каналізаційні очисні споруди. Їх у Полтаві дві — поблизу Супрунівки та Затурино. Ці об’єкти вимагають постійного оновлення обладнання та устаткування. Альтернативи грамотному водовідведенню немає, повідомляє прес-служба "Полтававодоканалу".

Затуринські очисні споруди збудовані 1973 року. Тут було запроектовано очищення до 30 тисяч кубічних метрів нечистот на добу.

— Зараз фактичне навантаження зменшилось. За добу сюди надходить 22-24 тисячі кубометрів стоків, — уточнює начальник Затуринських очисних споруд Сергій Мистюк.

На очисних спорудах відбувається два етапи очищення — механічне та біологічне. Останнє — наважливіший та найцікавішій  етап. Після проходження всіх етапів очищення від механічних домішок, стоки подають до трикоридорних аеротенків — великих проточних басейнів, де відбувається постійна взаємодія води з активним мулом та киснем. Таких на Затуринських очисних спорудах три.

Процес відбувається за рахунок активних мікроорганізмів, які живуть у мулі і окислюють органічні забруднення. Щоб корисні бактерії не гинули, стічна вода в басейні постійно насичується киснем за допомогою пористих труб, встановлених на його дні. Тут постійно підтримується однакова температура, лаборанти слідкують за певною концентрацією стоків, адже ці корисні мікроорганізми дуже вибагливі.

У цьому році на першій лінії аеротенок проводять заміну аераційної системи. Це позначиться на покращенні процесу очищення та енергоефективності. 
— Цю аераційну систему прокладали у 2005 році і свій строк експлуатації вона вже давно вичерпала, — пояснив Сергій Мистюк.

По завершенні робіт і запуску першої лінії аеротенок, аналогічні роботи будуть проведені на лінії №3.
— У цьому році Затуринські очисні споруди зазнали значної модернізації: ввели в експлуатацію нову механізовану решітку з нержавіючої сталі, надійнішу та довготривалішу в роботі. Наразі проводиться монтаж чотирьох сучасних фекальних насосів, менш енергоємніших, — говорить фахівець "Полтававодоканалу".

Після біологічного очищення вода подається до біологічних ставків, де  відбувається остаточне очищення води в природних умовах, а потім — потрапляє до річки Коломак.
— За якість очищеної води, що скидається до річки, переживати не варто. Вона чистіша, ніж в будь-якій відкритій водоймі, — заявив керівник Затуринської очисної каналізаційної станції.

вода, очищення, нечистоти, модернізація, Полтававодоканал

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.