ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 26.09


На зупинках Полтави запрацювали електронні табло

На більшості нових зупинкових павільйонів у Полтаві запрацювали екрани, які вже давно були встановлені, але були вимкнені. Вони тепер містять інформацію про час прибуття комунального громадського транспорту.

Так, екрани вказують номер маршруту тролейбусів і автобусів та час їх прибуття.

Також є інформація про те, чи пристосований транспортний засіб для візків і маломобільних груп населення.

 Wi-Fi — з технічних причин працюють не всі.

За словами заступника міського голови з питань ЖКГ Євгена Рички, до Дня міста на 20-ти нових зупинках запрацювали електронні табло.

Для онлайн-відстеження руху транспорту використовуються дані сервісу EasyWay, який сам отримує інформацію з трекерів, встановлених в автобусах і тролейбусах. Інформації про рух автобусів приватних перевізників на екранах немає, бо частина з них не обладнана трекерами і рухається з порушенням графіку.

Також на деяких павільйонах екрани вимкнені через технічні нюанси. Зокрема, це стосується зупинок «вул. 1100-річчя Полтави» та «Краєзнавчий музей». Їх мають увімкнути найближчим часом.

Окрім того, нові зупинки з екранами обладнані Wi-Fi-роутерами з відкритим доступом до інтернету. Для підключення не потрібен пароль, але користуватися ним можна упродовж 10 хвилин. Щоби отримати доступ, потрібно під’єднатися до мережі з назвою ZUPYNKA. Після цього ваш гаджет автоматично підключатиметься до Wi-Fi решти зупинок.

Про недоліки екранів розповів експерт з транспорту Назарій Никончук:

«На деяких зупинках міста запрацювали монітори, які показують час прибуття стосовно того чи іншого маршруту. Великий антивандальний монітор, який на вигляд здається надійним. В принципі достатньо гарна підібрана кольорова гама, але зелений на чорному фоні не виглядає добре. Кілька тестів показали, що час прибуття є максимально точним (в межах похибки до 1 хвилини). Також вказано, що транспорт пристосований (чи ні) до маломобільних верств населення.

Та є „але“: табло показує лише комунальний транспорт, хоча приватні теж на карті відслідковуються (майже півтора десятка маршрутів) і вони теж є на карті Easyway, який під'єднаний до цих моніторів.

Ще один мінус: паркові рейси транспорту (в депо). На жаль, на моніторах цього не вказано, тому у вечірні години є додатковий привід користуватися додатком на телефоні паралельно. Наприклад, тролейбус, що рухається за 7-м маршрутом, розвертається на „Інституті зв’язку“ і буде їхати в депо через площу Зигіна. А пасажир, який про це не знає (бо немає розкладів), буде чекати його на умовній зупинці „Промбаза“ та не дочекається, бо транспорту на лінії вже не буде.

Також суттєвим мінусом цих моніторів є їхня ціна. Окрім того, що вони встановлені ну точно не там, де потрібно (наприклад, „Меблевий магазин“ або „вул. 1100-річчя Полтави“) — ці зупинки, як правило, не генерують значні пасажиропотоки, на відміну від „Південного вокзалу“, „Автовокзалу“ чи „площі Зигіна“. Звідси й мінімальна користь від них. Куди краще було би за різницю коштів (а це як мінімум 800 тисяч гривень, або ще шість таких зупинок без моніторів) встановити на кожній (!) зупинці стенди з розкладами руху транспорту (минулого року ціна питання склала 315 тисяч гривень), а встановлення моніторів відкласти до кращих економічних часів.

транспорт, електронні табло, зупинки

За темою:

  • Скасували потяг Одеса-Харків, який курсує через Полтавщину
  • Жорстка автотроща під Полтавою: одна людина загинула, двоє у лікарні
  • На Полтавщині водій наїхав на велосипедиста
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.