ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 18.09


Нагороди фестивалю "КіноДок" отримали двоє полтавців. ФОТО

Днями, 14-16 вересня, в Полтаві відбувся ІІ міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно "КіноДок".

З урочистого відкриття та гучного концерту ввечері 14 вересня на Театральній площі Полтави стартував Другий міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно "КіноДок".

Уперше "КіноДок" був проведений в 2016 році в Чернігові, розповіла його засновниця Ганна Левківська. Тоді демонстрація конкурсних стрічок тривала одночасно в двох великих залах, але навіть 900 посадкових місць було недостатньо, щоб розмістити всіх, хто хотів подивитися документальні патріотичні стрічки. Разом з дорослими на кінопокази залюбки ходили школярі – цілими класами.

Як ми змогли побачити, такого аншлагу, на жаль, не спостерігалося в Полтаві. За інсайдерською інформацією, буквально в останній день згоду на кінопокази надало керівництво кінотеатру "Wizoria Колос".

Також міське управління освіти мало змогу залучити школярів старшого віку до зустрічей з членами журі, серед яких – голова Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист, Лауреат Державної премії України ім. О. Довженка Сергій Тримбач, письменниця, заслужений працівник культури України, лауреат  Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Марія Матіос, український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка Михайло Іллєнко, український режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України, член НСКУ, лауреат премії ім. Я. Галагана, Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, літературної премії ім. М. Чабанівського Валентин Сперкач, та очільник комісії по попередньому відбору конкурсних фільмів український кінознавець, головний редактор сайтів "Кіно-коло" та "Сценарна майстерня", ведучій авторської програми "Аргумент кіно" на каналі "1+1" Володимир Войтенко.

На жаль, жодна зустріч так і не була запланована. Як не відбулися й організовані відвідини школярами фестивальних кінопоказів. Невелика зала кінотеатру легко змогла вмістити всіх охочих, обійшлося без запаморочливих аншлагів. А на закритті фестивалю, де в глядачів була можливість поспілкуватися з режисерами конкурсних документальних стрічок, зала була майже порожня. Цього б не було, якби місцева влада долучилася до організації фесту та широкої інформаційної кампанії, як це відбувалося в Чернігові. Шкода, що міська влада Полтави повністю проігнорувала прекрасну можливість презентувати місто,  натомість продемонструвавши оргкомітету та учасникам "КіноДоку" повний ігнор. Утім, фестиваль таки вдався на славу – його взяла під опіку Полтавська обласна державна адміністрація.

Поки в кінотеатрі тривали демонстрації конкурсних стрічок, на Театральній площі лунали виступи кращих творчих колективів Полтавщини, відбувся Всеукраїнський туристичний салон "Відпочиваймо на Полтавщині" та розгорнулося містечко майстрів народної творчості – з ярмарком-продажом та майстер-класами. Також в рамках "КіноДоку" провели патріотичний велопробіг і виставку спортивних авто.

Загалом для участі в ІІ Міжнародному фестивалі документального патріотичного кіно було відібрано 22 стрічки з 56 поданих заявок. В підсумку глядачі "КіноДоку" отримали змогу переглянути 21 конкурсний фільм та вісім фільмів, що увійшли до позаконкурсної програми.

Підбиття підсумків та відзначення переможців кінофестивалю відбулося ввечері 16 вересня на Театральній площі на фоні виступу Полтавського симфонічного оркестру. Всього журі конкурсу присудило шість статуеток "Берегиня": по дві за другі та треті місця, за одне перше місце та гран-прі.

Отримали нагороди і двоє полтавців. Режисеру стрічки "Музика наша зброя" Андрію Боркунову вручили відзнаку за зухвале спростування тези "Коли говорять гармати, музи мовчать". А премію за третє місце, яке здобув фільм харківської режисерки Наталії Курдюкової "Бой за Фасад. Цена независимости" отримав оператор стрічки – полтавець Дмитро Гонтаренко.

Інші п'ять статуеток та грошові премії розподілили наступним чином:

  • третє місце здобула 15-хвилинна стрічка молодої київської режисерки Анни Корж "Кода",
  • другі місця посіли фільм "Стіна" Сергія Волкова та одна з найкоротших стрічок фестивалю – кіноробота режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука "Хороший, Поганий, Злий",
  • перше місце виборов фільм "Буратіно" (режисер – Дмитро Стародумов),
  • гран-прі фестивалю отримала документальна неігрова картина "Після смерті" (режисер – Володимир Тихий), яка розповідає про першу смерть у протистоянні на Майдані – загибель учасника Самооборони Сергія Нігояна.

Спеціальні відзнаки журі отримали також стрічка режисерки Юлії Шашкової "Волонтери війни", фільм режисера Дмитра Коновалова "Додому" та короткометражка "Ленінопад" режисерки  Світлани Шимко.

Переможці фестивалю "КіноДок" отримали також грошові винагороди — гран-прі в розмірі 30 тисяч гривень, за перше місце – 20 тисяч гривень, по 15 тисяч гривень за друге місце і по 10 тисяч за третє. Чотирьох володарів спеціальних відзнак фестивалю нагородили грошовими преміями в розмірі п'ять тисяч гривень.

кіно, культура, фестиваль, документалістика, КіноДок

За темою:

  • У Полтаві відкрили Центр азербайджанської культури
  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.