ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 23.12


Найбільшу котельню Полтави модернізують за понад 1,5 мільйони євро

У Полтаві осучаснюють найбільшу котельню міста на вулиці Ціолковського, 36. Нині передостанній етап – встановлення 35-метрової труби. Через неї виходитиме пар та продукти згорання.

Завершити модернізацію планують наступного року. Тоді мають встановити спеціальний утилізатор, каже технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Усі роботи у котельні проводять за кредитні та ґрантові гроші, а ще – «Полтаватеплоенерго», яке обслуговує її.

Котельня на вулиці Ціолковського — найбільша у Полтаві, і забезпечує теплом майже третину міста. Нині тут монтують нову трубу. Заміна труби – це передостанній етап осучаснення котельні. Її висота – 35 метрів, а вага – 31 тонна.

"Після того, як на цьому тижні ми завершимо роботи по встановленню труби, наступного тижня ми почнемо монтажно-налагоджувальні роботи разом з котлом. За планом передбачається, що до Нового року ми вже проведемо пробні топки котла", каже прессекретар «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.

Модернізувати котельню почали у липні 2020 року, а завершити мають 2021-го. Тоді встановлять спеціальний утилізатор. Він дозволить повторно використовувати теплову енергію, яка виходить з труб у вигляді пару.

"Встановлення утилізаторів теплоти в кінцевому результаті призводить до зниження тарифного навантаження. Я не можу сказати, що наступного року, коли запрацює утилізатор, відразу зменшаться тарифи, але, в цілому, по підприємству питома норма споживання палива на підприємстві зменшиться. Це напряму буде пов’язано з розміром тарифів на теплову енергію", - говорить технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

А ще це дасть змогу зменшити об’єм викидів вуглекислого газу у повітря, каже Володимир Пасічко.

"Навряд чи полтавці відчують зменшення цих викидів, але вони зменшаться на 5 тисяч тонн на рік. І ця цифра суттєва. Окрім екологічних наслідків, зменшаться екологічні платежі для підприємства. Ми ж за кожну тонну викидів платимо податок державі і ці податки також зменшаться", розповідає технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Модернізують котельню за підтримки шведських партнерів. Загальна вартість проєкту – понад 1,5 мільйони євро. З них 700 тисяч – гроші «Полтаватеплоенерго», решта – ґранти та кредити від шведів.

Як повідомляє Suspilne.media, котельню на вулиці Ціолковського у Полтаві збудували 1969 року. Заявку на участь в модернізації котельні підприємство подало 2015-го. Такий проєкт в Україні реалізується вперше.

комуналка, модернізація, котельня, тепло

За темою:

  • Деякі полтавці тимчасово без тепла та водопостачання
  • Деякі полтавці тимчасово будуть без тепла
  • У 109-му мікрорайоні Полтави відремонтували котельню
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.