ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 05.01


Найкращою світлиною Полтавщини став знімок Більського городища

В Україні у міжнародному фотоконкурсі "Вікі любить пам’ятки" обрали найкраще фото Полтавської області. Ним став знімок Західного укріплення Більського городища. Переможну світлину зробила Оксана Дорошенко.

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт — учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам'яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу.

Цьогоріч конкурс пройшов у 51 країні світу.

Нагадаємо, Більське городище розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району. Воно складається з трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об'єднаних однією фортечною стіною (Велике Більське городище). Загальна площа городища 4400 га.

Авторка цікавиться історією рідного краю та захоплюється фотографією. «Конкурс для мене — це чудова нагода зробити свій внесок у розвиток Вікіпедії і, звісно ж, популяризувати свою місцевість», — поділилась Оксана Дорошенко.

Незвичайність цієї фотографії у тому, що вона поєднала скіфські часи із сучасним станом степів Полтавської області. Також витримані всі канони перспективного фото

— прокоментував фото член журі, архітектор Микола Ломако.

У списку пам’яток Полтавської області 3405 об’єктів, з них половина — 1717 пам’яток вже мають фото у Вікісховищі. Цьогоріч 42 конкурсанти завантажили понад 1900 фото 565 об’єктів культурної спадщини.

В Україні конкурс пройшов уже дев’ятий рік поспіль. За цей час учасники сфотографували понад 37 тисяч (41% від усіх об’єктів у конкурсних списках) пам’яток і завантажили понад 320 тисяч фото у Вікісховище. Цьогоріч на конкурс можна було подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 92 тисячі об’єктів.

Журі вже незабаром оголосить ТОП-10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам'яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 3,1 млн фотографій, з них понад 320 тисяч — фото з України.

Офіційний сайт української частини конкурсу: wlm.org.ua

.

фотоконкурс., Вікі, Більськ

За темою:

  • У Полтаві відкрилася благодійна фотовиставка
  • Полтавці прощаються з відомим фотографом
  • Полтавців запрошують на фотовиставку зі світлинами з Бучі, Ірпеня та Гостомеля
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.