ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 10.01


Найпопулярнішою в українській Вікіпедії 2019 року стала стаття про перехід церковних громад

У минулому році україномовних читачів більше, ніж зазвичай, цікавили українські політики. А топ-лист очолила стаття про перехід церковних громад до Православної Церкви України, яка набрала понад мільйон переглядів.

 

Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів в Україні, а україномовний розділ Вікіпедії станом на сьогодні налічує понад 970 тисяч статей. Щорічно тут збирають статистику відвідувань української Вікіпедії, щоб дізнатися, які з цих статей найбільше цікавили україномовних читачів упродовж року.

У 2019 році лідери списку змінились вперше за останні десять років. Статті "Україна" та "Тарас Григорович Шевченко" поступилися першими сходинками статтям про перехід церковних громад до Православної Церкви України та про президента України Володимира Зеленського.

Вперше в історії україномовного розділу Вікіпедії одна стаття подолала позначку в мільйон відвідувань за рік: понад 1,07 мільйонів людей переглянули статтю про перехід церковних громад до ПЦУ.

Завдяки президентським і парламентським виборам в Україні до списку найпопулярніших увійшло значно більше статей про політиків, ніж позаминулого року. Статтю про Володимира Зеленського переглянули понад 850 тисяч разів, а також до топ-50 найпопулярніших увійшли статті про Петра Порошенка (421 тисяча переглядів), Дмитра Разумкова (221 тисяча) й Олексія Гончарука (212 тисяч).

Традиційно популярними залишилися статті про відомих історичних осіб (Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна, Богдан Хмельницький тощо). Також читачів цікавили країни (Україна, Німеччина, Велика Британія, Польща тощо), великі українські міста (наприклад, Київ і Львів), значні історичні події (Перша та Друга світові війни, Голодомор в Україні 1932—1933 років тощо).

У 2019 році перелік 20 найпопулярніших статей виглядає так:

1.Перехід церковних громад до ПЦУ
2.Зеленський Володимир Олександрович
3.Україна

4.Вибори Президента України 2019
5.Шевченко Тарас Григорович
6.Порошенко Петро Олексійович
7.Київ
8.Друга світова війна
9.Чорнобильська катастрофа
10.Франко Іван Якович
11.Перша світова війна
12.Леся Українка
13.Сполучені Штати Америки
14.Список українських жіночих імен
15.Німеччина
16.Європейський Союз
17.Львів
18.Велика Британія
19.YouTube
20.Київська Русь

Вікіпедія, інтернет, ПЦУ, інформація

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.