ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 23.02


​Наскільки Полтава "прозора", що з ОСББ та політичним кліматом - говорили на Громадському радіо

Згідно з рейтингами, зокрема, Transparensy International Україна "Індекс прозорості міст", Полтава станом на 13 лютого - на 72 місці. Навіть сусіднє місто Миргород вище за рейтингом.

Йдеться про 13 пунктів, "інформація про роботу органів влади", "доступ та участь громадян", "прозорість закупівель", "житлова політика" та інші.

Секретар міськради Оксана Деркач не могла дати відповідь на те, чому в цьому рейтингу Полтава на такому низькому місці.

 Але ви назвали один із критеріїв "участь громадян". В Полтаві з моєї подачі розпочався проект Бюджет участі. Відбувається залучення громадян в цьому напрямку з урахуванням того, що це не просто участь і долучення до якихось процесів внесення проектів, але й долучення до розподілу бюджетних коштів

- перевела Оксана Деркач розмову на здобутки. За її переконанням, усі конфліктні ситуації у місті в процесі діалогу вирішуються.

Під час ефіру також було питання про протести з приводу блокування створення ОСББ, що переріс у протистояння, зокрема інформація Асоціації власників житла "Захисти свій дім" і проблеми з передачею документів існує у 62 ОСББ Полтави.

Оксана Деркач: Щодо блокування створення ОСББ — я не знаю про який протест йдеться. Процес створення ОСББ в місті йде. На кожній сесії ми виносимо питання про будинки, які передаються на баланс ОСББ. Передаються ті, у яких є підготовлена документація. Ми йдемо назустріч людям, що створюють ОСББ. В позаминулому році навіть проводився ремонт житлового фонду для передачі в ОСББ, хоча в Закон внесли зміни про те, що влада не обов’язково повинна відремонтувати, а потім передати. Але людям буде важко, якщо будинок буде занедбаний. Ми прийняти програму сприяння ОСББ. Наскільки я володію інформацією, є програма по співфінансуванню 50/50, але з боку ОСББ не було подано заявок.

Тетяна Трощинська: Як політично виглядає Полтавська міська рада зараз?

Оксана Деркач: У нас 7 фракцій, є політична більшість, практично всі депутати одноголосно голосують за важливі для Полтави питання.

На останній сесії усі питання були прийняті. Внесено питання по програмі ОСББ — підтримано, внесена пропозиція про зняття питання щодо розміщення кафе біля кінотеатру Котляревського — знято. Я зсередини зараз відчуваю цю консолідацію. Накал, що завжди є на початку формування ради, після виборів, коли продовжуються процеси боротьби, накладається на поведінку фракцій і депутатів, але потім вони починають розуміти важливість свого перебування в раді. На мою думку, депутати повинні займатися не тільки сесійною діяльністю. Є інша складова — робота із виборцями, вивчення проблематики на округах.

 

 

медіа, Громадське радіо

За темою:

  • Аналітики провели гендерний моніторинг полтавських ЗМІ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.