ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 08.10


НАН України очолив полтавець

7 жовтня 2020 року відбулися вибори Президента Національної академії наук України. Ним став уродженець Полтавщини.

Шляхом таємного голосування двома третинами голосів виборців Президентом Національної академії наук України обрано академіка Анатолія Загороднього. Про це інформує пресслужба НАНУ.

 

"7 жовтня 2020 року відбулися вибори Президента Національної академії наук України. Шляхом таємного голосування двома третинами голосів виборців Президентом Національної академії наук України обрано академіка Анатолія Глібовича Загороднього", - сказано в повідомленні.

Вибори президента Національної академії наук України, а також вибори нового складу президії НАН були запланована на 13-17 квітня 2020 року, але були перенесені у зв'язку з поширенням коронавірусу. 7 вересня на засіданні президії Національної академії наук України ухвалили рішення про проведення виборів 7-9 жовтня.

На посаду президента НАНУ претендували 78-річний Владислав Гончарук, 55-річний Богдан Данилишин, 69-річний Анатолій Загородній, 77-річний Сергій Комісаренко і 70-річний Володимир Семиноженко. 6 жовтня Данилишин, який просив суд визнати вибори президента НАНУ незаконними, зняв свою кандидатуру.

Наприкінці березня повідомляли, що 101-річний академік Патон має намір покинути пост президента НАНУ. Проте вибори, призначені на квітень, не відбулися. 19 серпня Борис Патон помер. Академію наук він незмінно очолював з 1962 року.

Довідково. Анатолій Глібович Загородній народився 29 січня 1951 у селищі Велика Багачка Полтавської області. Закінчив радіофізичний факультет Харківського державного університету імені Горького (тепер – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна) у 1972-му і відтоді працює в Інституті теоретичної фізики НАН України. З 1989 року – заступник директора, з 2003-го – директор.

У 1992-2005 роках також професор Києво-Могилянської академії, від 1996-го – Київського університету. У 2009-2011 – головний учений секретар НАН України. У 2011-2020 – віцепрезидент НАН України.

Його наукові праці стосуються галузі теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. Розробив статистичну теорію просторово-обмежених плазмено-молекулярних систем, послідовну кінетичну теорію запорошеної плазми і сформулював строгі мікроскопічні рівняння й ланцюжок рівнянь Боголюбова для такої плазми, розвинув теорію гальмівного випромінювання у плазмено-молекулярних системах.

Анатолій Загородній – заслужений діяч науки і техніки України (2012) і лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005)

НАН, призначення

За темою:

  • Погодили звільнення Лєдніка з посади очільника Кременчуцької районної військової адміністрації
  • Президент призначив восьмох суддів на Полтавщині
  • Хижняк тимчасово очолив обласне управління ДСНС
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.