ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 21.05


Натівські інструктори вісім годин навчали військових Полтавщини тактичній медицині

18 травня близько 180 полтавських військових, зокрема бойових медиків, пройшли тренінг з тактичної медицини від інструкторів НАТО.

Навчання проводили для військових ЗСУ, сил тероборони, бійців добровольчих формувань на одному з полігонів. Загалом у тренінгу взяли участь близько 180 людей, пише «Полтавська хвиля».

poltavska-khvilia_xcwi/zwrGpaXnRz.jpeg

Для проведення тренувань залучили чеського інструктора. Раніше він працював парамедиком та допомагав чеській армії. Нині ж навчає українських бійців тактичній медицині. 

«Навчання проводяться згідно з медичним протоколом TCCC. Перша частина навчання це надання допомоги під вогнем. І це є найважливіше для всіх бійців. Згодом будемо навчати більш специфічним, важливим та складним речам, які більше спрямовані для медиків. Наразі навчаємо правильному тактичному підходу на полі бою та як користуватися простими девайсами, які зможуть допомогти зупинити кровотечу», — каже інструктор.

Чеський інструктор говорить, що часу для навчання не багато. Проте потрібно, щоби військові не лише вчилися, а й відпрацювали отримані навички на рівні рефлексів:

«Знаємо, що цього не достатньо, але намагається зробити усе, щоби хлопці вивчили якомога швидше».

Під час першої частини навчання військові заслухали теорію з тактичної медицини за стандартами TCCC, якою користуються країни НАТО.

«Сьогодні відпрацьовуємо натівський протокол March. Перший етап — це більш теоретична частина. Але вона не повністю теоретична. Бійці практикують елементи, вправи, які нам зараз рекомендують робити інструктори. Інша частина буде на полігоні, де є лінія перешкод. Там будуть вже тільки практичні завдання», — розповіла координаторка громадського руху «Оборона Полтави» Катерина Бабіч.

Після теорії військові опановували тактику евакуації поранених. Також відпрацьовували накладання турнікетів для зупинки кровотечі.

poltavska-khvilia_xcwi/kwrMp-u7g.jpeg

poltavska-khvilia_xcwi/Pl9Gt-ung.jpeg

Умови тренувань намагалися максимально наблизити до бойових дій. Тому військовим доводилося рятувати своїх побратимів під звуки пострілів та під прикриттям димових шашок.

«Нове це перш за все натівські стандарти. Вони більш зручні, більш продумані, більш логічні. На відміну від парамедиків, швидкої допомоги, яка намагається рятувати кожного, тут не кожного бійця можеш врятувати. Тому потрібно бути готовим до того, що маєш бути максимально холоднокровним», — коментує навчання бойовий медик з позивним «Тарік».

poltavska-khvilia_xcwi/C_9Gt-XnR.jpeg

Бойовий медик з позивним «Тарік»

poltavska-khvilia_xcwi/-urGtaXng.jpeg

 
навчання, НАТО

За темою:

  • Навчання: у районі Миргорода лунають вибухи
  • Навчальний процес у школах Полтави стартує першого серпня
  • На базі полтавського вишу створили літню школу. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.