ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 17.11


Назвали термін, коли в Полтаві запрацює аеропорт

До травня 2021 року у Полтаві виготовлять проектно-кошторисну документації з реконструкції злітно-посадкової смуги. Вже у жовтні наступного року аеропорт "Полтава" може повноцінно запрацювати.

Такі сподівання висловив голова ОДА Олег Синєгубов в ефірі телеканалу «ІРТ».

Він назвав приблизний термін, коли аеропорт мають здати в експлуатацію.

Зараз обласна влада вимушена дофінансовувати будівництво для опалення аеропорту.

 

Головна проблема — аварійна злітно-посадкова смуга, через що аеропорт не може приймати літаки. Тож стоїть завдання —  до кінця 2020 року обласна рада замовить та отримає проектно-кошторисну документацію, щоб вже навесні розпочати роботи.

  Стара смуга зроблена без експертизи. Її просто вкрили шаром асфальту, яка не витримала. Там виникли деформації, які не дозволяють жодним чином експлуатувати цю смугу. Через це держава позбавила аеропорт сертифікату, а експлуатацію заборонила.. Потрібна лише повна реконструкція злітно-посадкової смуги. Ми знаємо підрядників, які б могли це зробити, їх не так багато, їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. ..Приблизний кошторис — 500-600 млн грн. Обласний бюджет не може виділити таку суму, тому має надію на державну програму підтримки аеропортів на 2021 рік. Під час візиту Володимира Зеленського я просив президента включити аеропорт «Полтава» в цю програму. В проекті бюджету на 2021 рік аеропорт внесли. Але є декілька умов. Перша — ми самі повинні зробити проектно-кошторисну документацію, бо аеропорт наша комунальна власність. Про що йде мова. Спочатку називалася сума 35 млн грн на ПКД. За загальним правилом це близько 5% від загальної вартості проекту. Остання пропозиція —  іноземна компанія висловила готовність виготовити ПКД за 19,5 млн грн. Коли ми проведемо тендер — буде оптимальна ціна та якість. Думаю, ми реалізуємо це завдання з новим складом Полтавської облради. У нинішнього складу облради виникали питання «Навіщо ми взагалі витрачаємо кошти на нього?». Лише утримання аеропорту коштує області 12-16 млн грн на рік. Але коли ми кажемо про інвестиції, наша позиція однозначна: аеропорт Полтаві потрібен

— розповів Олег Синєгубов.

Майже півроку потрібно на виготовлення проектної документації і стільки ж на реконструкцію смуги.

Нагадаємо, зупинка аеропорту сталася червні 2019 року, коли компанія SkyUp заявила про незадовільний стан злітної смуги, тривали дискусії щодо варіантів використання цього об’єкту в Полтаві.

У 2019 році йшлося вже про розміщення на території аеропорту бази вертольотів «Мі-8» та відкриття вантажного терміналу.

 1 вересня 2020 року, коли Полтаву відвідав президент Володимир Зеленський, він пообіцяв внести аеропорт до 2-ї частини державної програми «Велике будівництво» і розпочати реконструкцію у 2021 році.

 

 

аеропорт, Велике будівництво

За темою:

  • СБУ передала до суду справу махінацій з ремонтом аеропорту “Полтава”
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.