ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 27.11


Не платиш аліменти - підмітай вулиці 

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, боржника за законом притягають до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. 

 
Суспільно корисні роботи як один із видів покарання для неплатників аліментів було введено першим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, що набули чинності 6 лютого 2018 року.

Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, схвалений Верховною Радою 3 липня, посилив відповідальність боржників, зокрема, ввів кримінальну відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт.

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, боржника притягатимуть до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. 

Однак не всіх осіб можна притягнути до суспільно корисних робіт. Вони не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.

Суспільно корисні роботи призначаються в судовому порядку на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин. Вид та перелік об’єктів оплачуваних робіт, на яких порушники повинні працювати, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 15 годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

У разі злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт до боржника буде застосована кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до двох років.

Варто зазначити, що суспільно корисні роботи боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час, йому нараховуватиметься  заробітна плата погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

 - На Полтавщині до виконання суспільно корисних робіт притягнуто 101 боржника, з яких 46 їх уже відпрацювали та сплатили майже 97 тисяч гривень аліментів, - сказав начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

аліменти, діти, допомога, юстиція, закон, суспільство

За темою:

Топ-5 за тиждень :

ArrayВиділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.