ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:07 03.12


Не стало засновниці полтавського Дендропарку Яніни Яценко

2 грудня перестало битися серце славетної полтавки Яніни Яківни Яценко - засновниці місцевого Дендропарку. Жінка померла на 90-му році життя.

Яніна Яківна залишила після себе чудову спадщину, яку зараз ми називаємо Дендропарком. Це Полтавський міський парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва площею 125 га, який знаходиться в десятці кращих парків України, є красою та гордістю міста. А посаджений він був руками маленької скромної жінки, яка любила Полтаву, знала та вірила, що її дітище багато років буде радувати не одне покоління полтавців.
Засновницею та "матір'ю парку" полтавці по праву вважають Яніну Яценко. Дендролог за професією, вона самостійно розробила проект цього парку, об'їздила всю європейську частину колишнього Радянського Союзу у пошуках екзотичних рослин, створила на території парку унікальний розплідник — і завдяки цьому Полтавський дендропарк свого часу був визнаний найкращим парком Радянського Союзу. Частиною парку став старий Яківчанський ліс — єдиний живий свідок Полтавської битви. Нині цей куточок Полтави має статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, в ньому близько 260 видів і форм рослин. У 2011 році Яніна Яценко стала переможницею премії "Terre de Femmes — Земля жінок" — конкурсу жіночих екологічних проектів компанії "Ів Роше".

Поховають Яніну Яценко у Полтаві в понеділок, 5 грудня.

смерть, втрата, дендропарк, Яніна Яценко

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.