ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 25.09


Нелегальну торгівлю у центрі Полтави перетворили на "ярмарки"

Нелегальних торговців довкола Центрального ринку періодично перевіряють правоохоронці. Щоб узаконити їхню роботу, на чотирьох вулицях дозволили проводити ярмарки.

Нелегальна торгівля у Полтаві існує, але на неї намагаються вплинути організацією ярмарків.

Про це відомо з протоколу засідання комісії з розмiщення тимчасових споруд у Полтавській громаді та з сайту Полтавської міської ради .

Члени комісії розглядали звернення комунального підприємства «Полтава-сервіс» щодо можливості проведення ярмарків. на таких вулицях:

  • вул.Новий Базар;
  • вул.Шевченка;
  • вул.Вячеслава Чорновола;
  • вул.Героїв-чорнобильців.

Комісія погодила клопотання «Полтава-сервісу» на 1 рік. Таке рішення – не перше для міста, адже нелегальна торгівля у Полтаві не зникає. Замість створення умов для торговців та остаточної легалізації їхньої роботи міська рада щорічно перетворює вулиці на ярмарки. Завдяки цьому продавати там товар містяни можуть після укладення угоди з «Полтава-сервісом». Через неконтрольований продаж продуктів та інших товарів, поліція проводить рейди вулицями й штрафує нелегальних продавців.

У 2020 році «Полтава-сервіс» разом із поліцією організували показовий рейд вулицями Новий Базар, Шевченка та Героїв-Чорнобильців. ЗМІСТ писав репортаж з цієї події. Ситуації це не зарадило, адже 3 роки потому вулиці продовжують перетворювати на ярмарки.

«Овочевий» ринок  планують перенести з центру Полтави на Київське шосе. Це дозволило б облаштувати на його місці прилавки для торговців, але міська рада вирішила зробити там автостоянку й для цього змінила призначення землі 16 вересня.

Комунальне підприємство «Полтава-Сервіс» ініціювало поділ ділянки та зміну цільового призначення землі на вул. Новий Базар, 39, де зараз працює «Овочевий». Тепер ділянка у центрі призначена для автостоянок.

Рішення про поділ 0,9 га на вул. Київське шосе на 2 ділянки, за словами Миколи Шевельова, необхідне, що перенести туди ринок й відмежувати його від автозаправної станції, що розташована поряд.

На цьому етапі йдеться про поділ землі. Меншу ділянку, що знаходиться у санітарній зоні, «Полтава-сервіс» поверне громаді у запас, а більшу використає для роботи ринку.

«Там поруч заправка і важливо не мати заборон на проведення цього ринку. Цим рішенням ми відокремлюємо цю ділянку від ринку. Ми хочемо відмежуватися від заправки BVS, щоб нам дали дозвіл на ринок. Уже розробили проєкт на окремий виїзд для цього ринку, який виходитиме на центральну магістраль праворуч», – розповідав директор «Полтава-сервісу» Денис Поліщук.

Натомість ділянку на вул. Новий базар, де нині працює ринок «Овочевий», облаштують під паркінг. Завдяки цьому планують розвантажити прилеглу до Центрального ринку вулицю.

Навіщо переносити ринок «Овочевий»

Завдяки перенесенню ринку з центру Полтави вдасться розвантажити прилеглі до Центрального ринку вулиці та спростити рух. Також розв’яжеться питання з незаконною торгівлею на вул. Чорновола та інших прилеглих вулицях.

Переїзд ринку вигідний для продавців-оптовиків, адже їхні постійні клієнти приїжджають з району і їм не потрібно буде їздити містом, аби купити необхідне.

Якщо «Овочевий перевезуть на трасу Київ-Харків, на нинішньому місці можна буде облаштувати павільйони для підприємців, які незаконно продають товари на прилеглих до Центрального ринку вулицях.

ЗМІСТ писав, що на місці майбутнього ринку уже відремонтували колектор, отже планують облаштувати місця для паркування й створити спеціальні умови для людей, які торгували на прилеглих до Центрального ринку вулицях й ринку «Оптовичок». Денис Поліщук каже, що завдяки цьому розвантажать центр міста.

У липні фахівці звільняли проїжджу частину від незаконно припаркованих фур, які заважали проїзду й продавали овочі.

споживач, ринки

За темою:

  • Полтавців попередили про небезпечні мандарини
  • На Зіньківщині запустили цех із переробки овочів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.