ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 17.05


Нова партія Гройсмана: перспективи Полтавщини

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман йде на парламентські вибори на чолі нової політичної сили – про це він заявив одразу після завершення другого туру виборів президентських. Що це буде за партія і кого (імовірно) об’єднає Володимир Гройсман у її лавах?

 

Реалії

Загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності Уряду з Володимиром Гройсманом на чолі суттєво покращилася. Так вважають понад 80 % опитаних "Агентством моделювання ситуацій" експертів, пише сайт obozrevatel. І підґрунтя для таких висновків є. Скажімо, крім зростання ВВП, вже понад півтора року залишається стабільним курс гривні, бюджет виконується та немає фіскальної кризи. Завершується реформа децентралізації, тривають реформи і у освіті та медицині. За останні три роки збудовано і відремонтовано 6 800 км доріг. Скажімо, на Полтавщині минулого року поточний середній ремонт доріг відбувався у п'яти районах. Паралельно з проведенням поточних середніх робіт, у області автошляхи ремонтували і капітально (наприклад, Лохвиця — Вирішальне та Машівка — Нехвороща). А ось приклад, який не помітити важко, – реконструкція траси М-03 (Київ – Харків – Довжанський) на ділянці Лубни – Полтава.

Власне, ці та інші позитивні зміни в країні і зумовили високий рейтинг Володимира Гройсмана.

"Варто зазначити, що ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри до Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних Прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%", –  вважає політолог Олександр Радчук.

Перспективи

Хоч у ЗМІ вже "ходять" конкретні прізвища політиків, які можуть стати основою команди Володимира Гройсмана на прийдешніх виборах до Верховної Ради України, сам Прем’єр жодних імен не називає.

"Я би хотів, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними. Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яку би було створено не під вибори, а яка би була достатньо організованою структурою з визначеною ідеологію, з об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти", – заявив Володимир Гройсман.

Саме за такої умови і варто очікувати позитиву, адже високий рейтинг чинного Прем’єра (20%) беззаперечно зумовлений позитивними змінами в країні. 

"Якщо це жителі сіл, то велику роль відіграла децентралізаційна реформа. Що ж до містян, то вони знають Володимира Гройсмана за іншими реформами: і та ж медична реформа зараз відчувається, і освітня, і пенсійна; це і ремонти доріг, і монетизація субсидій, яка стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери", – сказав директор Аналітичного Центру "Бюро економічних та соціальних досліджень", експерт із регіонального розвитку Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Вадим Штефан.

Якщо ми хочемо позитивних змін і надалі – іншого шляху, аніж підтримати команду Володимира Гройсмана, немає. У цьому переконана одна з першопрохідців децентралізаційної реформи, очільниця Омельницької ОТГ Кременчуцького району Олександра Шереметьєва: "Його команда – з величезним досвідом управлінської роботи. Дуже молоді, амбіційні, дуже досвідчені, які отримали європейську освіту, навчившись командності, відповідальності, креативному мисленню. А це все зараз дуже потрібне нашій країні". Вона сподівається, що і на Полтавщині до команди чинного Прем’єра приєднаються саме такі люди.

 — Я можу сказати єдине: як молода людина, як державний діяч він має повні можливості очолити політичну силу. Консолідувати коло себе (а він уміє консолідувати, він уміє чути – це надзвичайно важливо!) однодумців з величезним потенціалом змінювати країну. Тому я вважаю, що втрачати такий потенціал для держави неможливо, бо це – рушійна сила. І цю рушійну силу я бачу в його команді. То чому ми сьогодні своєю недалекоглядністю повинні викидати цю політичну силу за межі? Ми просто не маємо такого права, – переконує очільниця Омельницької ОТГ Кременчуцького району Олександра Шереметьєва.

Отож, для продовження важливих і високо оцінених людьми реформ Володимир Гройсман повинен мати потужне депутатське крило в парламенті, і чим більшим воно буде, тим рішучіші перетворення його команда зможе здійснити. Серед тих же, хто підтримає нову політичну силу Володимира Гройсмана на парламентських виборах, – помірковані виборці, які відрізняють популізм від реальних справ і не "ведуться" на обіцянки пенсій у тисячу євро вже завтра.

політика, Уряд, Володимир Гройсман, реформи, партія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.