ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 07.09


У Полтаві представили виставку про нашу спортивну славу

7-9 вересня в Полтавському краєзнавчому музеї діє тематична виставка "Спортивна слава Полтавщини", присвячена Дню фізичної культури і спорту України.

День фізичної культури і спорту України традиційно відзначається в другу суботу вересня. Цього року науковці Полтавського краєзнавчого музею спільно з Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА вирішили здивувати полтавців обширною тематичною виставкою, основою якої стала спортивна колекція, що зберігається в музеї. Деякі експонати надані до огляду вперше. Загалом представлено майже три сотні експонатів, з яких приблизно половина належить приватним особам і надані для експозиції тимчасово.

Тут можна побачити спортивні нагороди дореволюційного часу і першої половини ХХ століття, олімпійські грамоти й медалі, світлини видатних діячів та спортивну екіпіровку. Також в експозиції присутні матеріали, надані спортсменами та тренерами, які ілюструють участь сучасних атлетів на європейських та світових змаганнях — Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, Іграх Нескорених та Всесвітніх іграх.

Походження спортивної слави Полтавщини простежується з діяльності Олексія Дмитровича Бутовського з когорти новітніх олімпійських діячів, який із ХІХ століття був активним пропагандистом гармонійного розвитку людини засобами спорту. Він заклав підвалини формування колекції цього закладу, додавши перші експонати на спортивну тематику 

– розповів директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

Виставка, розташована в експозиційній залі на першому поверсі Полтавського краєзнавчого музею, діятиме протягом трьох днів. 

спорт, виставка, музей

За темою:

  • У Полтаві експонують виставку "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921"
  • У Полтаві відкрилась виставка Ігоря Єлісеєва
  • До дня добровольця у Полтаві відкриють виставку військового журналіста
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.