ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:03 21.06


У Більську зробили нові археологічні відкриття. ФОТО

В червні 2018 року розпочався новий етап археологічних досліджень Більського городища, який вже подарував світу нові відкриття про південний вал найбільшого в Європі древнього поселення.

 

Дехто вважає, що у наш час немає місця для відкриттів, утім археологічні дослідження на території Більського городища не припиняються вже 112 років і продовжують дарувати сюрпризи. За словами начальника Більської археологічної експедиції Дениса Гречка (на фото), довгий час вважалося, що 33 із лишком кілометри валів, понад чотири тисячі гектарів – все це існувало одночасно. Згодом, завдяки дослідженням експедиції Ірини Шрамко, пішли уточнення – стало відомо, що поселення на території західного городища виникло ще з VIII століття до нашої ери і спочатку не мало укріплень.

Далі ми встановили, що всі вали були насипані приблизно одночасно, минулого року встановили дату – VI століття до н. е. А тут – наступний фінальний етап, і цьогоріч ми підійшли до розгадки, що в V-VI столітті функціонувала лише невеличка частинка, оточена некрополями

– розповів старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ, начальник Більської археологічної експедиції Денис Гречко.

Вже зараз можна говорити про цікаві археологічні відкриття нинішнього року. Більська археологічна експедиція Інституту археології з початку червня провела розкопки Південного валу, що проходять в середині великого Більського укріплення, які принесли несподівані висновки.

Це було дискусійне питання, довгий час вважалося, що цей вал, що знаходиться всередині укріплення, відноситься до межових валів 17-18 століття, який відділяв кордон Речі Посполитої від Московського царства. Дослідження цього року показали, що це вал скіфського часу, і що він у V столітті до нашої ери відмежував південну частину укріплення від території, центром якої було східне Більське городище. А за валом з півдня почали створюватися некрополі. Тепер ми більш чітко розуміємо пізній етап розвитку Більського городища. Якраз в V-IV століттях до нашої ери його поселенська площа зменшувалась, ми бачимо в цілому скорочення площі, що було передвісником занепаду наприкінці IV ст. до н.е. всього Більського комплексу

– зазначив Денис Гречко.

Нагадаємо, на вихідних в історико-культурному заповіднику "Більськ" відбувся колоритний етнофестиваль "Гелон-фест", на якому презентували частину археологічних знахідок на території городища та відкрили для туристів розкопки східного валу.

А протягом літа Більська археологічна експедиція планує проводити роботи в одному з некрополів на території Більського городища. Тож, вважає Денис Гречко, цього року варто очікувати нових цікавих знахідок. А, можливо, й сенсацій – час покаже.

археологія, відкриття, скіфи, Більськ, городище

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.