ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 14.02


Нові норми споживання газу та газові лічильники у кожну хату: Уряд зобов’язав "Нафтогаз" ліквідувати корупцію в газовій сфері

Забезпечити домогосподарства приладами обліку газу за свій рахунок – таку вимогу висунув Кабінет Міністрів України до НАК "Нафтогаз України". Як ця ініціатива Уряду зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів?

Минулого місяця полтавці отримали сюрприз: сума у платіжках за газ зросла майже втричі. Стосувалося це споживачів, які не мають газового лічильника – за це норму споживання підвищили з 3,3 до 9,8 кубів на місяць. На цю ситуацію звернули увагу в Києві. І, здається, там таки знайшли рішення.

Нещодавно Уряд прийняв постанову, яка унеможливлює незаконні дії постачальників природного газу виставляти населенню, яке не має лічильників газу, завищенні платіжки, позбавивши таким чином облгази можливості користуватися нормативами 2002 року, завдяки яким платіжки виростали в три рази. Раніше вони були меншими, але справа в тому, що два роки тому якраз за позовом облгазів Верховний суд скасував постанови Кабміну від 23 березня 2016 року, де були чітко виписані норми газу для населення без лічильників.

"Ми бачимо обурення людей через завищені норми споживання. Це відбулося внаслідок того, що на рішення Уряду було подано до суду і суд скасував наше рішення. Ми будемо відстоювати свою правоту, але потрібне нове рішення, – сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. – Люди будуть платити справедливу ціну за справедливий обсяг, а не за завищений".

Однак, боротьба з проблемою, яка виникла, та із  корупцією в газовій сфері на цьому не закінчується. Нині в Україні налічується 1,3 млн домогосподарств, у яких немає приладів обліку газу. Законодавством передбачено, що встановленням приладів обліку повинні займатися оператори газорозподільчих мереж. Однак, щоб витрати на лічильник не лягли на плечі простих людей, Уряд рекомендував зайнятися цим питанням НАК "Нафтогаз України". 

Акціонер має право на подібні рішення, особливо враховуючи те, що витрати "Нафтогазу" на встановлення лічильників побутовим споживачам Мінекономрозвитку доручено врахувати у фінансовому плані компанії на цей рік.

"Тоді ми будемо точно знати, хто скільки виробляє газу, куди постачає і хто скільки споживає", – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він також зазначив, що Міненерго буде контролювати установку лічильників, уточнивши, що газові лічильники за рахунок "Нафтогазу" мають бути встановлені в стислі терміни.

Отож, відтепер кожен український споживач газу, у домогосподарстві якого немає лічильника, але є газова плита та централізоване опалення, платитиме за 3,29 кубічних метра на місяць на одну людину замість 9,8. Ухвалене зниження кількості споживання газу стосується всіх поставок газу споживачам з 9 серпня 2018 року.

"Ми повертаємося до тих норм – була 3,3, буде 3,29 – на 0,1 менше. І в такий спосіб, щоб люди платили згідно зі справедливим обсягом, а не завищеним", –  сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Також Кабмін знизив норму споживання газу для споживачів за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 18,3 до 5,39 кубометра. Для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач – із 23,6 до 10,49 кубометрів.

Уряд також постановив, що не допускається нарахування та облік заборгованості на особистому рахунку побутового споживача за газ, яка виникла у зв'язку з припиненням дії постанов Уряду щодо норм споживання газу населенням, ухвалених у 2015-2016 роках.

Ця урядова ініціатива не лише унеможливила неправомірні нарахування постачальників газу для домогосподарств без лічильників, а й зменшила кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів, фактично – знизила вартість газу та запустила процес тотального обліку використання блакитного палива.
 

газ, лічильники, влада, проблема, Уряд

За темою:

  • Біля Кобеляк сталася розгерметизація газопроводу
  • Витік газу стався на Полтавщині
  • На Полтавщині розпочали пошуки нових покладів нафти і газу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.