ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:34 24.12


Новий том енциклопедії Білоуська став книгою року на Полтавщині

23 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася урочиста церемонія нагородження переможців щорічного обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2015»

У конкурсі взяли участь авторські колективи, видавничі організації, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські і творчі організації Полтавської області. На розгляд журі представили 42 видання місцевих авторів, інформує прес-служба ОДА.

Нагороди учасникам вручили у таких номінаціях:
- краще історико-краєзнавче видання;
- краще навчальне видання та підручники, культура і мистецтво;
- краща поетична збірка, краще прозаїчне видання;
- краще видання для дітей та юнацтва.

Гран-прі конкурсу отримало видання Олександра Білоуська «Полтавіка. Полтавська Енциклопедія у 12 томах. Том 9: образотворче і декоративне мистецтво», надруковане у ТОВ “АСМІ”.

Олександр Білоусько (на фото) народився 1951 року в селищі Нова Галещина на Полтавщині. Закінчив Полтавський педінститут ім.Короленка, за фахом — історик. Учителював у школах на Херсонщині та Полтавщині. Був головним редактором видавництва «Оріяна». З 2011 року — директор науково-редакційного підрозділу — Центру дослідження історії Полтавщини Полтавської обласної ради.

У номінації «Краще історико-краєзнавче видання» перший приз взяла книжка «Полтава: туристичний нарис» (автори-упорядники - Віктор Бабенко та Сергій Говоров).
Номінацію «Краща університетська книга» виграло видання «Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і православної церкви в Україні (1918 – середина 1950-х рр.)» (автор - Людмила Бабенко).
«Кращою поетичною збіркою» стало творіння Наталки Фурси «Пилок і пил». Переможець номінації «Краще прозаїчне видання» - «Задумані вікна» (автор - Феодосій Роговий).
«Краще видання для дітей та юнацтва» у 2015 році - «Роси дитинства» (автор - Володимир Тарасенко).
Переможець номінації «Культура і мистецтво» - «Енциклопедія мистецтва Полтавщини: у двох томах» (автор - Віталій Ханко).

Спеціальну відзнаку «Перлина самвидаву» отримав Микола Гаража, автор видання «Козацька слава Полтавщини».
 

Артур ЗАПЕКА

Разное, Білоусько, Полтавіка

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.