ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 06.06


Об'єднаним територіальним громадам передали у комунальну власність понад 20 тисяч га земель

6 червня в Полтавській ОДА відбулася церемонія підписання Актів прийому-передачі земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність ОТГ.

Церемонія підписання актів прийому-передачі земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність відбувалась у вигляді інтернет-конференції  одночасно в дев'яти регіонах України. За перебігом передачі земель спостерігав особисто Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, а також всі охочі могли дивитися церемонію на великому екрані, встановленому в Києві на ВДНГ – там на трибуні також відбулася церемонія підписання актів з представниками деяких громад.

Насправді Полтавщина прекрасна у всіх сферах, але основна з них аграрна. Я думав, що нам багато роботи, але вона приємна. Ми змогли змобілізувати зусилля і разом пройшли цей шлях. Мені зараз прислали смс і сказали, що Полтавщина з дев'яти регіонів виглядала на трансляції найкраще. Але я хочу сказати, що Полтавщина – завжди лідер

– зазначив після закінчення церемонії  голова ГУ Держгеокадастру України в Полтавській області Вадим Чувпило.

У Полтавській області акти прийому-предачі до комунальної власності на землю отримали голови 14-ти об'єднаних територіальних громад. На черзі ще залишаються 22 ОТГ. Планується, що цього року буде ще два етапи підписання актів прийому-передачі, наступний – в серпні 2018 року, завершити цей процес планують до 25 листопада поточного року.

Невпинно зростає кількість ОТГ – процес об'єднання громад по області постійно триває, і якщо станом на 1 січня 2018 року було створено 39 ОТГ, то на сьогодні таких громад вже 45. Тож, новостворені громади отримають у власність землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів вже наступного року.

При підготовці передачі земель в 14 ОТГ 15471 гектарів земель було проінвентаризовано,  а передано сьогоді близько 20 тисяч гектарів. Всього з початку року у власність 17-ти ОТГ передали 29,7 тисяч гектарів земель. Першими, хто отримав у комунальну власність такі землі на Полтавщині стали Оболоньська ОТГ (Семенівський район) – передача відбулася в лютому, а також Піщанська та Гребінківська об'єднані територіальні громади, які отримали акти на землі в березні.

Відтепер землями сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту розпоряджатимуться територіальні громади.

Для нас передача земель у власність громади – це додатковий ресурс наповнення бюджету. Тепер право впливати розпоряджатися землями і впливати на землекористувачів матимемо ми. Гроші за оренду земель і раніше находили в наш бюджет, але тепер ми маємо можливість по закінченню договорів оренди самі визначати нових орендарів, змінювати відсоткову ставку тощо

– прокоментував  важливість події Олександр Тутка, Шишацький селищний голова.

Нагадаємо, процес передачі земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність громад відбувається за Розпорядженням КМУ  №60 від 30 січня 2018 року.

власність, земля, влада, ОДА, Держгеокадастр, ОТГ

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.