ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 29.01


Обласна рада не буде звертатися до Верховної, щоб Жеваго позбавили депутатства

У Полтавській облраді не знайшлося достатньо голосів, аби звернутися до Верховної Ради та керівництва країни з вимогою позбавити Костянтина Жеваго депутатського мандата. У нього знайшлися захисники.

У порядку денному сесії обласної ради було питання про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Генерального прокурора України Шокіна В.М., заступника Генерального прокурора України Д.Сакварелідзе, Голови Центральної виборчої комісії Охендовського М.В.

У зверненні вимагалося позбавити Жеваго депутатського мандату. На цьому нібито наполягають громадські активісти. Вони закидали йому у вину знищення банку "Фінанси та Кредит" та неефективну, на їхню думку, роботу у Верховній Раді. За офіційними даними, Жеваго був присутній у сесійній залі всього чотири рази.

З пропозицією направити таке звернення виступив депутат облради Віктор Скочко (фракція "Аграрної партії"):

В країні має бути відповідальність! 200 тисяч вкладників вилетіли "в діру"... Я не вірю, що на це звернення буде відгук, але маю виконати свій обов'язок депутата обласної ради. Не вріте: гроші так не зникають, вони не згоріли, не закопані в кар'єр... У банку є власник, то має бути і відповідальність.

Однак наступний спікер - Вячеслав Мінязєв ("Солідарність", представник Комсомольська) - виступив на захист Жеваго:

Він як ніхто інший багато зробив для Комсомольська та області. Комсомольськ є лідером області за показниками соціально-економічного розвитку, адже стабільно працюють Єристовський та Полтавський ГЗК. 12.6 мільйона він виділив на дошкільні заклади, 16 мільйонів - школам, 10.8 - на заклади охорони здоров'я, 72 мільйони - на спорт... Чи бути йому народним депутатом, чи ні - мають вирішувати ті, хто його обирав, а не депутати обласної ради.

До захисту Жеваго долучився і Анатолій Пісоцький ("Солідарність"):

Я обирався у Комсомольську... Коли був там, то побачив, як розвиваються дитсадки, я побачив, в яких умовах займаються діти у школах. Мою душу і серце "торкнув" будинок престарілих у Комсомольську. Полтавська область має позитивне сальдо за торговим балансом. Якщо подивитися на сайті Мінрегіонбуду, завдяки чому Полтавщина друга після Києва за інвестиціями, то це завдяки роботі Полтавського та Єристовського ГЗК. Так, з банком "Фінанси та Кредит" сталася жахлива ситуація, але в нас більше 60 банків - і більшість їх керівників перебувають у Верховній Раді. То вирішуйте і з ними питання!

Після депутатів надали слово активістам із Комсомольська, які теж вихваляли Костянтина Жеваго. Однак Євген Холод, представник "Батьківщини", зазначив:

Ми щойно ледь не просльозились від того, який у нас хороший депутат Жеваго. Коли я чув про ці мільйони на соціальну сферу, в мене тільки одне питання: а чи не буде ласка від мецената перерахувати шість мільйонів комунальному "Полтававодоканалу", котрі пропали у банку "Фінанси та кредит", а також погасити втрачені вклади наших полтавчан. В мене особисто 100 тисяч там пропало.

Сергій Соловей, депутат облради від "Укропу", зазначив:

З 1998 року Жеваго - депутат Верховної Ради. Він має ранг державного службовця. Звідки в нього, при офіційній зарплаті у шість тисяч гривень, ті мільйони? Тому, якщо ви захищаєте Жеваго, показуючи його мільйони, то думайте, що ви робите.

Після кількох наступних виступів перейшли до голосування. його результати виявилися наступними: за - 28 депутатів. Рішення не прийняте.

Лесь ГАВРИЛОВ

Жеваго, депутати, сесія, голосування

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.