ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:01 23.12


Облрада ліквідувала Полтавський регіональний фонд підтримки підприємництва

Депутати обласної ради ліквідували Полтавський регіональний фонд підтримки підприємництва, створений у 2013 році. У той же час інший Регіональний фонд підтримки підприємництва, створений в 2003 році, продовжує свою роботу.

Ініціатором даного проекту рішення став Департамент економічного розвитку і торгівлі Полтавської ОДА. На думку директора департаменту Інни Іщенко, фонд (засновники – облрада і ОДА) не зміг залучити інвестиції, натомість "проїдав" бюджетні кошти на своє утримання.

Залучення інвестицій, грантів, прописано в його положенні і це не заборонено чинним законодавством. Але цього не було здійснено цього року. Ми побачили, що в 2015 році, наприклад, його доходи були 148 тисяч гривень за рахунок того, що кошти знаходилися в банках на депозитах. А витрачають вони на своє утримання (на заробітну плату, оренду приміщень, канцтовари, інтернет і все інше) 252 тисячі. У зв’язку з цим ми прийшли до висновку, що неефективно утримувати фонд, який із роками буде просто "проїдати" кошти і не мати взагалі підґрунтя для своєї діяльності

– пояснила депутатам бюджетної комісії Інна Іщенко. Цю ж тезу вона повторила під час виступу на сесії.

Директор Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва Олена Винокурова на засіданні бюджетної комісії фактично звинуватила Інну Іщенко у брехні.

Інформація, яку вам надала Інна Сергіївна, зі всією моєю повагою до неї і до людей, які це писали, - не відповідає дійсності. Як людина, залежна від наглядової ради, я мушу виконувати всі її рішення. Але я би хотіла донести до вашого відома і таку інформацію: рішення наглядової ради - суб’єктивне. Об’єктивну інформацію до розгляду ніхто не взяв до уваги

– почала промову на свій захист Олена Винокурова.

Директор Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва доповіла, що з 2013 року з обласного бюджету їм було виділено лише 105 тисяч гривень. За два останніх роки, поки не було програми, фонд виділив 1 мільйон 800 тисяч гривень на 23 проекти.

У 2016 році 200 тисяч дали на три райони. Це кошти були виключно районні: Лохвиця і два проекти з Чутового. За чотири роки роботи ми зберегли 67 робочих місць і створили 30 нових робочих місць. Ми за три роки свого утримання витратили 690 тисяч гривень. Із них 419 тисяч – пасивні доходи від депозитів у банку, решта – добровільні внески підприємців, які уклали з нами угоди

– зазначила Олена Винокурова.

Заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод поцікавився станом справ у директора іншого – Регіонального фонду підтримки підприємництва в Полтавській області (створений в 2003 році), яка також була присутня на засіданні.

Наші засновники – Український фонд підтримки підприємництва і Полтавська ОДА. Облдержадміністрація прийняла рішення виходити із засновників. Ми проходимо реорганізацію. Фонд продовжує діяти в мережі аналогічних фондів по всій Україні. Зараз ми працюємо з банками

– доповіла директор фонду Ніна Кузьменко.

Я вам бажаю так само продовжувати свою роботу, але без обласної ради

– наостанок звернувся Євгеній Холод до Олени Винокурової.

Після обговорення бюджетна комісія підтримала проект рішення про ліквідацію Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва. Остаточно проект депутати ухвалили на сесії Полтавської обласної ради.

економіка, гроші, підприємництво, фонд, сесія, облрада, ОДА

За темою:

  • Майже сто тисяч платників податків області перебувають на обліку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.