ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 20.04


Облрада звернеться до Мінкульту за дозволом демонтувати Монумент Слави у Полтаві

На наступній сесії облради депутати планують розглянути проект звернення до Міністерства культури та інформаційної політики щодо скорочення терміну розгляду облікової документації по Монументу Слави.

 

Проєкт звернення підготувала депутат обласної ради Наталія Гранчак.

Як сказано в проекті звернення, відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», особливо в умовах збройної агресії російської федерації проти України, всі мають чітко розуміти, що виховання населення України починається із відповідального ставлення до національної культурної спадщини, яка є формуючою складовою утвердження української національної та громадянської ідентичності. «Щоб нарешті позбавитися комплексу меншовартості та піднести на належний рівень українську культуру, ми повинні рішуче і оперативно діяти в інтересах українського суспільства.

Перш за все ‒ позбавити населення України можливості поклонятися пам'яткам архітектури, які прославляють велич російського війська, створюють суспільний резонанс в умовах багаторічної боротьби українців за незалежність. Міністерство культури та інформаційної політики України є основним рушієм захисту національної ідентичності, мотиватором і сподвижником антиросійського руху в культурному, інформаційному та просвітницькому просторі. Натомість, через відсутність злагодженої комунікації, місто Полтава стало заручником законодавчих колізій, які не дозволяють містянам прибрати пам'ятки, що пропагують російську імперську політику в Україні.

Звертаємо вашу увагу, що Департаментом культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації ще в травні 2023 року була направлена облікова документація на пам'ятку монументального мистецтва національного значення Монумент Слави (охоронний номер ‒ 160010-Н) для розгляду на засіданні Експертної комісії з питань обліку об'єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики. Оскільки питання так і не було вирішене, Департамент знову надіслав документи на зазначений об'єкт», - сказано у проєкті звернення.

Далі в проекті документа мова йде про те, що на засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Полтавській обласній військовій адміністрації, яка відбулася 28 березня 2024 року, було порушено питання щодо знесення пам'яток і пам'ятників на території м. Полтава, які прославляють російську імперську політику в Україні.

«Беручи до уваги рівень соціальної напруги та відсутність обґрунтованої відповіді від профільного міністерства щодо стану та умов розгляду облікової документації на пам'ятку монументального мистецтва національного значення Монумент Слави (охоронний номер ‒ 160010-Н), депутати Полтавської обласної ради звертаються до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням пришвидшити процес розгляду документів та прийняття відповідного рішення стосовно пам’ятки монументального мистецтва національного значення», - йдеться у проєкті звернення.

деокупація, влада, облрада, пам'ятники

За темою:

  • Сім‘я депутата з Полтави під час війни покращила статки
  • Полтавщину відвідала перша леді Олена Зеленська
  • Полтавська облрада прорекламує свою діяльність за понад 500 тисяч
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.