ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:59 19.01


Очевидець про Водохреще на міському пляжі: біля ополонки утворилася черга, а намету з обігрівом не було. ФОТО

Близько тисячі полтавців зібралися сьогодні опівдні на центральному міському пляжі Ворскли, щоб молитвою, зануренням у річку й освячуванням води відсвяткувати Водохреще.

Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО Ополонку вирубали на центральному пляжі/Геннадій ГРАНЬКО

Полтавці відсвяткували Хрещення на Ворсклі. Серед великої кількості людей, що юрбилася на березі, були як дошкільнята з батьками, так і люди похилого віку. Активна молодь почала пірнати ще до офіційного початку заходу. Юнаки робили селфі, знімали на відео занурення друзів у холодну воду.

Поруч із основною масою людей на пляжі розбили намет, де охочі могли купити шашлик, картоплю по-селянськи, гриби й глінтвейн. Чай присутнім роздавали безкоштовно.

Перед початком свята група колядників продемонструвала народні традиції – дівчата заколядували та поворожили присутнім на багатство, щастя й наречених у цьому році. Також актори провели аукціон. Пропонували чоловікам купувати вироби й поробки для їхніх жінок, щоби продемонструвати, наскільки ті кохають свою половинку. Останній лот – яблуко – купив очільник міста Олександр Мамай, заплативши 200 гривень.

Незабаром почалася офіційна частина дійства - урочиста молитва й освячення води архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором. Охочих пірнути в освячену воду було, хоч віднімай. На березі біля ополонки утворилася черга. Спеціального намету з обігрівом для людей не відвели. Полтавці роздягалися й скидали одяг на сніг, занурювалися у воду й чимшвидше намагалися витертися й накинути теплі речі. Щоправда, ні в кого страху не було, адже відомо, що на Водохреще вода має унікальні властивості: навіть у сильний мороз ніхто з пірнальників не захворіє.

Тих, кому не вистачило відважності пірнути, владика Федір окропив святою водою із відра. Архієпископ зазначив, що на велике релігійне свято Водохреща віряни вітаються так: "Христос охрестився". У відповідь слід говорити "У ріці Йордан!".

Урочиста церемонія освячення води тривала півгодини. Після цього люди не розходилися. Полтавці продовжили святкувати, фотографуватися й набирати воду в бутилі й відра додому.

Сергій НАГОРНИЙ

водохреща, свято, ополонка, купання, Федір, Мамай

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.