16:30 03.10

Олег Коломієць виграв три "золота" чемпіонату України з гирьового спорту

Головною "зіркою" чемпіонату країни з гирьового спорту став полтавець, заслужений майстер спорту Олег Коломієць, який взяв у Харкові три золоті медалі.

Напередодні чемпіонату світу МСГС (Міжнародного союзу гирьового спорту), який наступного тижня стартує у Даугавпілсі (Латвія), у Харкові відбувся чемпіонат України-СГСУ (Союзу гирьового спорту України), який уперше в історії завершився у командному заліку перемогою одразу двох збірних - Полтавської і Харківської областей, які набрали однакову кількість командних очок - по 667.

За підсумками чемпіонату країни гирьовики Полтавщини завоювали 14 медалей: 7 золотих, 4 срібні, 3 бронзові.

В особистому заліку "зіркою" чемпіонату став полтавець, заслужений майстер спорту Олег Коломієць (він - чинний чемпіон світу), який виборов у Харкові три золоті медалі - в усіх номінаціях: у двоборстві (до 85 кг, дві гирі - 32 кг, час - 10 хвилин) із результатом - 208 очок (поштовх - 118, ривок - 180), у довгому циклі (до 85 кг, дві гирі - 32 кг, час - 10 хвилин) - 73 поштовхи та в естафеті з поштовху (5 вагових категорій, загальний час - 15 хвилин, на кожному етапі - 3 хвилини). У цій естафеті збірна Полтавщини загалом здійснила 282 поштовхи: Руслан Срібний - 49, Ігор Гавришко - 54, Олег Коломієць - 53, Ярослав Сушко - 64, Микола Ткаченко - 62.

А ось у гирьовій естафеті з довгого циклу збірна Полтавщини була другою (133 підйомів), програвши збірній Харківської області (134) лише один підйом. Але для командного заліку цей один підйом мав величезне значення, бо тут харків'яни отримали 64 командних очка, а полтавці - 52. Завдяки цьому обидві збірні й набрали у командному заліку однакову кількість очок.

Також чемпіонами України стали полтавці у гирьовому двоборстві: майстер спорту Євген Остапчук (до 63 кг) - 134 очка, майстер спорту міжнародного класу Руслан Срібний (до 68 кг) - 171 очко, заслужений майстер спорту Ігор Гавришко (до 73 кг) - 213 очок; у довгому циклі - майстер спорту Олександр Горбатко (до 63 кг) - 45 поштовхів.

Срібні медалі в активі полтавців Віталія Білоуса - двоборство (до 78 кг), Ярослава Сушка - двоборство (до 95 кг), Олександра Пузія - довгий цикл (до 63 кг). Бронзовими призерами чемпіонату України в Харкові стали наші земляки: Олександр Пузій - двоборство (до 63 кг), Руслан Срібний - двоборство (до 85 кг) та Ігор Кривенко - довгий цикл (до 68 кг).