ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 04.01


Олександра Мамая хочуть взяти під варту на два місяці

Прокурор Полтавщини Антон Столітній повідомив, що суд має 72 години, щоб відреагувати на клопотання слідчого СБУ — взяти міського голову Олександра Мамая під варту і відсторонити його від посади на 2 місяці.

«Полтавщина» цитує його пряму мову:

— 2 січня прокурором погоджено клопотання слідчого СБУ у Полтавській області про обрання підозрюваному посадовцю Полтавської міськради запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Щоб припинити спекуляції, які ширяться в інформаційному просторі, щодо звернення до суду з клопотанням щодо обрання саме такого запобіжного заходу, повідомляю, що відповідно до ч. 6. ст. 176 під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів передбачених статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261-1, 437-442 КК України, за наявністю ризиків зазначених у ст. 177 ККУ застосовується запобіжний захід — тримання під вартою.

Тобто, це безальтернативна вимога закону.

Також прокурором погоджено клопотання слідчого про відсторонення підозрюваного від посади терміном на 2 місяці. У подальшому, відповідно до закону, цей термін може бути продовжений відповідно до нового клопотання.

Обидва клопотання у встановленому законом порядку вручені підозрюваному та направлені для розгляду до Октябрського районного суду м. Полтава. Наразі один зі слідчих суддів, якому визначено розгляд цих клопотань, заявив самовідвід. Зазначу, що у встановленому порядку розгляд клопотань доручено іншому слідчому судді.

Згідно із нормами КПК України, розгляд клопотань відбувається у наступні строки:

  • клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою розглядається судом невідкладно, але не пізніше 72 годин з моменту надходження клопотання до суду;
  • клопотання про відсторонення від посади — не пізніше 3-х днів з дня його надходження до суду.

Антон Столітній також повідомив, що якщо усі судді оголосять про самовідвід, то місцевий суд має звернутися до апеляції, щоб визначити для розгляду інший суд. Розгляд цього клопотання має відбутися невідкладно, але не пізніше 24 годин.

Справа щодо міського голови Полтави кваліфікована за ч. 2 ст. 114-2 ККУ (Несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну або про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) та стосується розголошення інформації щодо формування у Полтаві нової військової частини.

У разі доведення вини у суді, Олександру Мамаю загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

прокуратура, СБУ, підозра, Олександр Мамай, Антон Столітній

За темою:

  • Апеляційний суд не знайшов підстав для арешту Мамая
  • Прокурор Полтавщини написав заяву на звільнення
  • Чиновник із Полтавщини "замовив" бізнесмена за 5000 доларів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.