ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:54 13.02


Олексій Петренко запрошує полтавців доторкнутися до історії рідного краю

Наш сайт уже повідомляв про те, що у полтавській галереї "Арт-місія" відкрилася унікальна фотовиставка "Територія ідентичності". Слово - одному з її організаторів і кураторів.

Один із співзасновників галереї «Арт-місія», колекціонер Олексій Петренко розповів нашому кореспонденту про мету виставки.

 - Цим ретро-фотографіям сто і більше років. На виставці представлені копії, оригінали ж зібрані в приватних колекціях. Хоча кілька світлин є й оригінальних, наприклад, у нас можна побачити відоме фото з відкриття пам’ятника Іванові Котлеревському, де зібралася українська інтелігенція того часу.

Виставка – складова частина великого мистецького проекту «Територія ідентичності». Чому така назва? Тому, що ми не лише змогли побачити, якими були наші предки сто років тому, що носили, яким був побут людей, які у них були обличчя. А важливо те, що традиції українства вдалося зберегти.

Олексій Петренко і Станіслав Майзус на відкриті виставки

Тогочасні фотосесії були великою подією для будь-якої родини. Самій фотосправі на той час було лише лише 50 років, фото коштувало дорого, світлини були рідкістю. Якщо кілограм м’яса на базарі коштував три-чотири копійки, то фото – 50 або рубль. Але справжня цінність у тому, що вони є, а не в тому, скільки вони коштують.

Територія галереї невеличка, звісно, тому фотографії представлені далеко не всі, але те, що ви бачите не може не викликати інтересу. Вхід до галереї безкоштовний, і ми запрошуємо до нас в гості всіх бажаючих доторкнутися до власної історії, - сказав Олексій Петренко.

Фоторепортаж із виставки, яка працюватиме до березня щодня, крім понеділка - тут.

Станіслав МАЙЗУС

фото, ретро, старовина, історія, Олексій Петренко

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.