09:30 11.08

Ольга Ляхова завоювала медаль Євро-2018 з легкої атлетики

Вчора, 10 серпня, у Берліні (Німеччина), де триває чемпіонат Європи з легкої атлетики, пізно ввечері відбувся фінальний забіг серед жінок на 800 метрів, головною сенсацією якого стала наша землячка Ольга Ляхова.

Фінал став справжньою класикою у боротьбі за медалі, а не за кращі результати. Це засвідчив фінішний протокол - ні чемпіонка, ні призерки не здолали 800-метрівку швидше за дві хвилини, хоча всі учасниці фіналу мали у своєму арсеналі результати, швидші за дві хвилини.

Ольга Ляхова фінішувала з часом - 2 хвилини 00,79 секунд. Переможцем стала інша українка - тепер уже дворазова чемпіонка Європи (2016, 2018), почесна громадянка міста Рівного -  Наталія Прищепа, її результат у фіналі - 2:00,38. Срібною призеркою стала француженка Ренелль Ламот (2:00,62).

Без сумніву, це - найкраще досягнення Ольги Ляхової, до якого вона прагматично, крок за кроком наближалася протягом останніх трьох років. Раніше нашій землячки не вистачало стабільності та потужності. Ольга Ляхова у багатьох міжнародних турнірах-одноденках могла показати на 800-метрівці блискучий результат, швидший за дві хвилини. Але на престижних змаганнях, на яких вона виступала: Олімпійські ігри, чемпіонати світу та Європи - на старти треба виходити тричі поспіль (кваліфікація, півфінал, фінал). Це - величезне навантаження, до якого треба готуватися довго, і як кажуть, через "не можу".

Нарешті, у Берліні Ольга Ляхова продемонструвала свою на лише стабільність, а й, що головне - потужність. Її результати у кваліфікації, півфіналі та фіналі були майже ідентичними - лише на кілька десятих секунди більше від двох хвилин. У півфіналах у Берліні інші атлетки бігли й швидше за дві хвилини, але у фіналі вони значно "підсіли". На відміну від них Ольга Ляхова стабільно бігла у "своєму темпі" і ця стабільність гарантувала нашій землячці найкраще на цей час її досягнення на міжнародній арені - бронзову медаль чемпіонату Європи.