ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 24.05

P


Оливкова олія: користь та шкода

Оливкова олія – продукт рослинного походження, який створюється шляхом віджиму м’якоті плодів оливи і має численні корисні властивості. Ще стародавні єгиптяни і греки цінували унікальність оливи, навіть не підозрюючи про всі вітаміни, амінокислоти та корисні мікроелементи, що містяться в її плодах.

 

Унікальний продукт

Однак багато хто не знає, як правильно і в якій кількості вживати продукт для оздоровлення організму. Завдяки унікальному хімічному складу оливкова олія займає одну з лідируючих позицій серед рослинних продуктів. Тому його часто вживають для профілактики та лікування багатьох захворювань. Мережа супермаркетів Фора - https://fora.ua/category/olyvkova-oliia-2504 - доставка продуктів харчування онлайн, в тому числі - якісної оливкової олії.

До її складу входять:

  • корисні, ненасичені жирні кислоти;
  • широкий комплекс вітамінів (групи В, вітаміни А, С, Е, К та інші);
  • мінерали (кальцій, магній, фосфор, натрій та інші);
  • феноли (кислоти).

Концентрація корисних речовин може відрізнятись. Залежить це від регіону вирощування оливи та способів приготування олії. Але збалансованість натуральних компонентів дозволяє застосовувати його за багатьох патологіях організму.

На 100 гр продукту припадає 898 ккал. Харчова цінність:

  • жири – 99,9 гр;
  • жирні кислоти (насичені) – 16,9 г;
  • вода – 0,3 гр;
  • жирні кислоти (ненасичені) – 13,3 гр.

Олія – ​​джерело вітамінів

Так, вітамін Е, який міститься у великій кількості, лікує внутрішні органи та шкіру, зміцнює стінки судин і просто незамінний при відновленні після операцій та важких хвороб. Продукт є ідеальним доповненням при лікуванні раку. Він покращує травлення, знімає болі та спазми ШКТ, лікує виразки та гастрити. Регулярне вживання сприяє поліпшенню пам’яті, зниженню нервозності та депресивних станів, допомагає впоратися з безсонням.

Чинить такі позитивні ефекти на організм:

  1. нормалізує обмін речовин;
  2. покращує нервово-м’язову передачу;
  3. попереджає появу каміння у жовчному міхурі;
  4. відновлює роботу ШКТ;
  5. зупиняє та знижує процеси старіння;
  6. налагоджує циркуляцію крові;
  7. відновлює шкірні покриви.

Користь для чоловіків. Ще з давніх часів продукт застосовується для підтримки та відновлення чоловічого здоров’я. Надає позитивний вплив на продуктивну функцію. При правильному вживанні стимулює залози внутрішніх секрецій, сприяє очищенню печінки, підвищує тонус, покращує загальне самопочуття, знижує холестерин у крові.

Користь для жінок. Жінки, які включають до раціону оливкову олію, виглядають привабливо і здатні зберегти молодість на довгі роки. Продукт виводить з організму шкідливі радикали, що, своєю чергою, призводить до поліпшення стану волосся, нігтів, шкіри. Крім того, стабілізується гормональне тло, відбувається нормалізація циклу, знижується дратівливість.

Користь для дітей. Педіатри дозволяють включати масло в раціон навіть дітей. Воно розвиває та стимулює роботу мозку. Кальцій, що входить до складу, робить кістки дитини міцними, а калій розвиває м’язову тканину.
Користь для вагітних. Олія сприяє зниженню холестерину у вагітних жінок. А також благотворно впливає на розвиток майбутньої дитини, а саме зміцнює імунітет, формує стійку нервову систему плода. Регулярне місцеве застосування знижує ризик появи розтяжок у вагітних.

Як правильно вживати оливкову олію

Сьогодні оливкова олія використовується як заправка для салатів або для смаження риби, м'яса та овочів. Також олію приймають і натщесерце по 1-2 чайної ложки щодня. Так як калорійність оливкової олії становить близько 900 ккал у 100 г продукту, вживати олію слід обережно – не більше 2 чайних ложок за раз.

Однак, незважаючи на всі корисні властивості, олія може і нашкодити. Олія оливи не рекомендується до вживання:

 - людям, які страждають на запалення жовчного міхура;
 - людям із надмірною вагою.

Вибираючи олію, особливу увагу слід приділити і упаковці. Вибирати оливкову олію потрібно лише у темній скляній пляшці, яка захистить продукт від сонячних променів, тим самим зберігши його корисні властивості.
Справжня оливкова олія, як і будь-яка інша рослинна, може зберігатися 6 місяців. Якщо ж на етикетці вказано більший термін, швидше за все, у продукт були додані консерванти.

Зберігати продукт необхідно в темному та прохолодному місці, у щільно закритій скляній пляшці (також допускається зберігання у бляшаній банці). А щоб олія не зіпсувалася, купувати слід невеликий обсяг, якого вистачить на 2-4 тижні використання.

оливкова олія

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.