ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 19.02


"ОПОРА" зафіксувала у Полтаві збір персональних даних у наметі кандидата в Президенти

Спостерігачі громадської мережі "ОПОРА" повідомили, що днями зафіксували збір персональних даних, який проводиться у Полтаві, в агітаційному наметі з написом: "Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко".

Днями в Полтаві з’явились агітаційні намети з написом "Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко", де роздають інформаційний бюлетень "Солідарність", замовником якого є Петро Порошенко, інформують в "ОПОРІ". 

У наметах перехожим пропонували пройти опитування "Діалог з Президентом" відносно підтримки Петра Порошенка в якості Президента. Опитування складалось з трьох питань:
1) Яке із досягнень Президента України Петра Порошенка є для вас найважливішим?
2) Як ви вважаєте, якими є найважливіші завдання для Петра Порошенка після обрання його Президентом України на наступних виборах?
3) Як ви ставитесь до Президента України Петра Порошенка та до того, що він робить?

Якщо відгук про Президента є позитивним – коли відповідь на останнє питання була 4 чи 5, перехожим пропонують заповнити "Анкету прихильника Петра Порошенка", де потрібно вказати "Яку інформацію про Петра Порошенка та діяльність на його підтримку ви бажали б отримувати?". Серед пропонованих варіантів - "я хочу отримувати інформацію про нові ініціативи Петра Порошенка"; "я хочу отримувати запрошення на зустріч з Президентом та лідерами його політичної команди"; "на волонтерських засадах я можу поширити агітаційні матеріали серед своїх друзів та знайомих"; "я хочу бути спостерігачем або членом дільничної виборчої комісії на виборах Президента" (виключно на волонтерських засадах); та інше – де пропонують вписати самому свій варіант. Після цього респонденту пропонується залишити свої персональні дані (ім’я, прізвище, по батькові, контактний телефон, електронну пошту та адресу та підпис), задля вчасного отримання інформації. 

Наприкінці документу є примітка, де вказано, що поставивши підпис, громадянин дає згоду на обробку та використання його персональних даних задля надсилання повідомлень, листів, газет та інших матеріалів.

В наметах пояснили проведення такого опитування бажанням дізнатись рейтинг підтримки громадян у Петра Порошенка.

"ОПОРА" нагадує, що згідно з частиною 2 статті 11 Закону України "Про інформацію"  не  допускаються  збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків,  визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.  До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Крім цього, частина 6 статті 6 Закону України "Про захист персональних даних" говорить: "не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини".

 — Є побоювання, що збір персональних даних може бути використано задля формування бази даних "лояльних виборців", з котрими в подальшому може проводитись робота задля забезпечення результату на виборах, – наголосив координатор громадянського спостереження за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

вибори, агітація, порушення, влада, Петро Порошенко, ОПОРА

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.