ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:06 28.08


Опозиція скликала позачергову сесію міськради

Позачергова сесія Полтавської міськради відбудеться вже 31 серпня. На ній, імовірно, офіційно позбавлять повноважень секретаря міської ради Оксана Деркач та, можливо, оберуть нового.

 

Про це заявили 28 серпня представники чотирьох фракцій: БПП "Солідарність", об’єднання "Самопоміч", СДП, "Рідне місто" та позафракційний депутат Сергій Луценко. Сьогодні на зборах у Полтаві вони підписали відповідний меморандум. Опозиціонери вирішили вчинити саме так, бо минуле звернення від 13 серпня про скликання сесії міськради 27 серпня Олександр Мамай, за їхніми словами, просто проігнорував.

Натомість Олександр Мамай висловив свою думку. Мер Полтави в інтерв'ю виданню ЗМІСТ сказав, що вважає, що наразі недостатньо депутатів для початку сесії, та й саму сесію скликає виключно міський голова. Він стверджує, що навіть новообрані депутати офіційно можуть прийняти присягу лише після того, як сесія відкриється з мінімальним кворумом у 22 депутати.

"Прізвища нових депутатів може зачитати тільки голова ТВК, а голова ТВК може їх зачитати тільки коли відбудеться відкриття пленарного засідання, а сесію веде міський голова. До того ж, сесію можливо проводити тільки, якщо в залі присутні вже діючі 22 депутати, або більше. А їх зараз лише 14", — заявив Олександр Федорович.

Також Олександр Мамай сказав, що не збирається бути присутнім на сесії 31 серпня, а її легітимність, мовляв, визначатиме СБУ.

Згідно зі статтею 46 Закону України "Про місцеве самоврядування", сесія міської ради може розпочатися після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради. До того ж, відповідно до Регламенту Полтавської міської ради, сесії скликаються у разі немотивованої відмови міського голови скликати сесію Ради, якщо міський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після подання відповідно до вимог даного Регламенту пропозиції від не менш як однієї третини депутатів від загального складу Ради, або її виконавчого комітету.

Міський голова проігнорував прохання третини депутатів щодо сесії і вони скликали засідання на 31 серпня, де планують дати повноваження шістьом новим депутатам і обрати нового серкетаря

На зібрання були запрошені і депутати від ВО "Свобода", однак їх представників не було. Лідер фракції Юліан Матвійчук пояснив це тим, що депутатів-свободівців попередили про зібрання лише за день до нього.

Лідер фракції СДП у міськраді Олександр Шамота повідомив журналістам, що засідання сесії відбудеться у сесійній залі Полтавської міськради. У разі, якщо прийняте більшістю депутатів рішення міський голова заветує, та сама третина збереться втретє, аби скликати ще одну сесію. Тоді опозиціонери теоретично можуть набрати 28 голосів. За законом, цього буде достатньо для подолання мерського вето.

політика, влада, міськрада, сесія, Олександр Мамай, Оксана Деркач

За темою:

  • Понад два мільйони гривень отримають полтавці від міста
  • На Полтавщині зменшилася кількість випадків захворювання на кір
  • Нардеп Нальотов у Полтаві говоритиме про інвестиції та бізнес-клімат
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.