ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 22.06


Оселі полтавців узимку можуть лишитися без тепла

Від централізованого опалення в Україні почали відключати населені пункти. Все це — через мільярдні борги тепловиків, які були штучно створені "Нафтогазом" – монопольним постачальником палива.

Вже цієї зими жителі багатоквартирних будинків Полтавщини, Харківщини та інших міст будуть змушені мерзнути, якщо не знайдуть вихід по боргам.

За словами тепловиків, "Нафтогаз" штучно роздув борги в 5 разів. Спочатку НАК відмовився оформити актами газ для виробництва тепла на майже 4 млрд грн. А потім звинуватив їх у несанкціонованому відборі газу та зажадав оплатити його за комерційною ціною з підвищеними коефіцієнтами. Відтак, борг тепловиків зріс до 21 мільярда.

НАК був зобов’язаний забезпечити лімітами газу наступну категорію споживачів – це населення та бюджетні організації. Але два місяці ми працювали без лімітів. За ці два місяця із застосуваннями коефіцієнтів сума переростає в 50 млн грн,

– розповів ЗМІ директор ТОВ ''Станіславська теплоенергетична компанія'' Сергій Мельник.

Зараз газовий монополіст намагається узаконити схему штучного завищення вартості газу в суді. Будуть виставлені рахунки, будуть судові справи, арешт рахунків і фактично зупинка харківського підприємства

– додав Сергій Мельник.

У тарифі була закладена ціна, затверджена урядом, а не виставлена "Нафтогазом". Тому тепловики не можуть повернути "віртуальні" борги. І поки що ситуація з боргами до нового опалювального сезону — критична.

Нагадаємо, у прес-службі "Полтаватеплоенерго" зазначили, що у них заборгованість лише за електроенергію становить близько 10 мільйонів гривень. У підприємства немає цих коштів, бо у свою чергу держава заборгувала тепловикам за субсидії понад 150 мільйонів гривень.
гроші, газ, відключення, тепло

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.