18:15 17.09 1192
Пам’ятник засновнику марксизму та комуністичної ідеології Фрідріху Енгельсу демонтували 16 вересня в селі Горошине, Семенівського району.
Про це повідомив голова ГО «Світанок» Вадим Поздняков та регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олег Пустовгар.
Після демонтажу пам’ятник розібрали на частини й передали до «Парку радянського періоду» неподалік Путивля, Сумської області.
Громадська організація «Світанок» та УІНП неодноразово надсилали листа до керівництва Горошинської сільської ради щодо демонтажу пам’ятника. На початку року вони отримали відповідь від сільради, що виникла затримка демонтажу монументу через брак коштів та пандемію. Але згодом пам’ятник все ж таки прибрали.
«Це добрий приклад цивілізованого європейського підходу. Зроблю все можливе, щоби цю практику поширити й на інші пам’ятники комуністичної епохи Полтавській області, які лишилися не демонтованими. Скажімо, Свердлов у селі Калинківка неподалік Семенівки, Чапаєв у Лубнах, Маркс біля Кременчука тощо. айбільший такий музей серед країн ЄС створили в Литві,
– сказав Олег Пустовгар.
Пустовгар говорить, що «вчення Маркса-Енгельса» стало підґрунтям для утвердження комуністичних тоталітарних режимів на території України та інших країн Східної Європи. Тому меморіалізація Фрідріха Енгельса – це активна пропаганда комуністичного тоталітарного режиму.
Додамо, що згідно з законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», публічне використання символіки комуністичного режиму заборонено по всій території країни.
Минулоріч було створено Парк радянського періоду – перший державний музей в Україні такого типу. У ньому просто неба зібрали численні скульптури комуністичних діячів.
Новостворений парк відкрили в Спадщанському лісі, що за 13 км від міста Путивль на Сумщині. Експонати до музею звозять із Сумської, Полтавської та Чернігівської областей.