ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 11.06


Освітній скандал: на Миргородщині протестують селяни

На Миргородщині протестують місцеві мешканці. Щоб зекономити бюджетні кошти, місцева влада вважає за доцільне закрити старші класи шкіл у Біликах і Зубівці Миргородського району.

 10 червня, близько 150 мешканців Біликів прийшли на зустріч з начальницею відділу освіти Миргородської міської ради Тетяною Колибельник.

Люди обурені таким рішенням і хвилюються, що з часом школу у селі закриють зовсім, повідомляє Коло.

Миргородська міська територіальна громада не закриватиме жодної школи, запевняє очільниця відділу освіти. У планах – лише пониження ступеня двох навчальних закладів.

У громаді до семи міських шкіл додали 8 сільських. У сільських навчальних закладах 952 учні. Про закриття взагалі не йдеться, зараз говоримо про те, що найменші школи – а це Зубівська гімназія, де станом на 1 січня навчалося 68 дітей, та Біликівська гімназія, у якій на кінець року було 87 школярів, залишилися навчальними закладами  I-II ступеня, – зазначає Тетяна Миколаївна.

Зараз у Зубівській гімназії чотири класи, де навчається менше п’яти дітей, у Біликах таких класів два.

Тому, щоб забезпечити дітям кращі можливості й освітнє середовище, у планах створити опорну школу в Миргороді (це 9-а школа імені Зубковського, де навчається 900 дітей) і Біликівську гімназію зробити філією цього навчального закладу. Відповідно, у Біликах залишаться учні 1-9 класів, а старшокласникам пропонуємо підвезення до миргородської школи, – каже начальниця відділу освіти Миргородської міської ради.

Втім ідеться не лише про кращі умови навчання, а й про рентабельність старших класів.

– Коли утворилася громада й ми отримали кошти на заклади освіти, зрозуміли, що є величезний дефіцит бюджету. Коли звернулися до держави, нам пояснили, що дали достатньо грошей, проблема – в оптимізації освітньої мережі, – зазначає Тетяна Колибельник.

Політика держави в освітній галузі полягає в тому, що насамперед зміцнюють матеріальну базу у великих школах, тож у пріоритеті для Департаменту освіти завжди будуть навчальні заклади, де понад 350 дітей і більше, школи ж, де менше 100 учнів, фінансуватимуть за остаточним принципом.

– Середня наповнюваність у міській школі – 25 учнів у класі. Видатки на учня в такому навчальному закладі – 27 тисяч гривень на рік. Середня наповнюваність у сільських школах, які до нас приєдналися, – 11 учнів у класі. Витрати на такого школяра – 55 тисяч на рік. Вартість навчання учня в Біликівській гімназії – 60 тисяч, а в Зубівській – близько 62 тисяч на рік, – говорить Тетяна Миколаївна.

Люди протестують проти такого рішення. Кажуть – на сільських дітей чекає булінг у міській школі, а самі батьки не потягнуть навчання в Миргороді фінансово. У Біликівській гімназії навчаються діти з Біликів, Зубівки та Марченок Миргородського району, тож за бортом опиняються старшокласники трьох сіл, які матимуть щоранку діставатися до Миргорода.

Із метою економії коштів збираються закривати й молодшу групу сільського дитсадка.

Дитсадка в Біликах не було з 2000 до 2005 року. Весь цей час мешканці села воювали, щоб відкрили садочок хоча б у приміщенні школи. Попередня ж будівля дошкільного закладу стоїть занедбана.

Така доля чекає й на школу, переконані люди й пропонують шукати інші варіанти розв’язання проблеми. Наприклад, об’єднати дві школи в Зубівці та Біликах, адже села розташовані за 15 хвилин їзди одне від одного.

«Директор має відстоювати школу!» – закидають присутні очільнику Біликівської гімназії Анатолію Карбану.

Анатолій Миколайович погоджується, що він як депутат Миргородської міської ради має реагувати на звернення громадян.

Я розумію, що етап громадських слухань можна було б пропустити й провести реорганізацію, адже, згідно з законом, рішення про закриття чи організацію закладу ухвалює його засновник – Миргородська міська рада. Оскільки такого рішення я на руках не маю, тому сказати, що буде з 1 вересня зі школою, ще не можу, – зазначає очільник навчального закладу.

Анатолій Карбан говорить, що такі зміни поки що лише в планах, остаточне рішення – за депутатським корпусом.

Зустріч тривала понад півтори години, але конструктивного шляху розв’язання проблеми так і не знайшли.

«Не потрібні діти й село не потрібне!», «Чому наші податки не йдуть на школу? Зараз ми Миргород забезпечуємо!», «Зробили з нас цапів-відбувайлів», «Ми хочемо жити у своєму селі, на своїй землі та ходити до своєї школи!»  – лунало з юрби.

Дайте довчитися останній рік, просять батьки майбутніх 11-класників, адже не знали раніше про таку долю навчального закладу.

– Ми писали листи на ім’я Тетяни Колибельник та міського голови, зібрали підписи батьків з проханням залишити старші класи ще на один рік. Нам надійшла відповідь, у якій жодної конкретики не було, просто «відписка», – розповідає мама 10-класника, мешканка села Білики Валентина Копчук. – Ми особисто зустрічалися з Тетяною Миколаївною в неї в кабінеті й просили «Дайте нам закінчити школу в рідному селі, нам залишився один рік», але нас ніхто не почув. Наступного року батькам принаймні буде відомо, що дітям треба вступати після дев’яти класів, а ми, не знаючи цього, втратили один рік. Діти теж категорично не хочуть до іншого навчального закладу.

– Наші діти не згодні, ми хочемо залишитися у своїй школі, – зазначає мама десятикласника Олена Масоха. – Вони тут з першого класу, знають учителів та однокласників, діти дружні, роблять усе, щоб школа процвітала, і ми всіма силами намагаємося її зберегти.

Батьки налаштовані рішуче й збираються йти на сесію Миргородської міської ради, а якщо питання не вирішиться – перекривати трасу поблизу Біликів, у напрямку Миргорода.

 

– Усі розуміють, що це початок кінця. Закриють старшу школу, потім буде середня, далі – молодша. Тоді взагалі закриють. Нас приєднали до Миргорода, у нас ні дороги, нічого немає. Якщо ще закриють школу, то все, села не буде, звідси й так люди масово виїжджають, – резюмує Валентина Копчук.

скандал, освіта

За темою:

  • Без укриття: у Щербанівській ТГ чекають, коли відведуть дітей у дитсадок
  • Студенти медуніверситету провели в Полтаві акцію "Інтернатура без примусу"
  • У дисертації ректора "Полтавської політехніки" виявили плагіат
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.