ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 09.03


ОВА: ризики завищення цін на закупівлю 118 квадрокоптерів у Полтаві підтвердилися

Робоча група "Прозорість і підзвітність" продовжила розгляд тендеру на придбання 118 квадрокоптерів Полтавською громадою. Ризики завищення цін підтвердилися.

 

Про це повідомляє Полтавська ОВА.

"Фахівці промоніторили закупівлі аналогічних товарів іншими громадами області за лютий. Проаналізували 12 процедур. Лише за однією встановили придбання одного такого БпЛА на кілька тисяч дорожче. Інші закуповували дешевше – на 20-30 тисяч гривень за одиницю", – зазначив Філіп Пронін.

Також звернули увагу, що на тендери інших громад заходять більше учасників. "У закупівлі Шишацької громади брали участь сім суб’єктів. Обрали найдешевшу пропозицію. У тендері Полтавської громади був лише один учасник, із яким і уклали договір", – зауважив Філіп Пронін.

Податківці акцентували, що є питання і щодо самого переможця торгів. Він став платником податків в області з січня поточного року. Під закупівлю змінив назву, основний вид діяльності, засновника, керівника і бухгалтера. Це може свідчити про протиправні наміри.

Група "Прозорість і підзвітність" рекомендувала замовнику взяти на контроль питання визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.

"Усім громадам, які проводять подібні тендери, дуже важливо аналізувати ринок та цінові пропозиції. Сумлінність і відповідальність у цій роботі допоможуть раціонально використати кошти, а зекономлені ресурси спрямувати доцільніше", – наголосив Філіп Пронін.

корупція, влада, війна, закупівлі

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • Полтавська медсестра обіцяла фіктивні довідки для уникнення мобілізації
  • Завершили розслідування корупційної справи керівника районного ТЦК
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.