ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 09.11


Пам'ятник Вайнгорту у Полтаві відкриють 28 листопада

У Полтаві нарешті з'явиться пам’ятник видатному архітектору Леву Вайнгорту. Кошти, яких не вистачало на його спорудження, зібрали небайдужі полтавці. Офіційне відкриття - 28 листопада, 11:30.

Нагадаємо, збір пожертв оголосили 28 жовтня на ФБ-сторінці ГО "SavePoltava". Не вистачало 160 тисяч гривень, та вже за тиждень, 5 листопада, зібрали навіть більше, ніж було необхідно.

Віктор Трофименко, голова ГО "Save Poltava", сказав: "Ці гроші повністю перераховуються скульптору, документи виставляємо на сайті. Показуємо, як це все йде. Ми вважаємо, що така людина, як Лев Семенович, була вшанована в Полтаві. Він зробив просто неймовірні речі у 1940-50-х роках минулого століття. І ми вважаємо себе продовжувачами справи Лева Семеновича - не просто зберегти, щоби воно було живе, а щоб воно було живе і працювало. Ми намагаємося долучатися до творення новітнього обличчя Полтави".

Лев Вайнгорт упродовж 33 років був головним архітектором Полтави та фактично відродив місто з руїн після Другої світової війни. Серед його проектів - відбудована Біла Альтанка, театр Гоголя, Кругла площа з усім архітектурним ансамблем. "Професійна порядність та ставлення митця до міста як до рідного доводять - історичну Полтаву можна зберегти", - зазначив історик, автор книги "Провінційний архітектор" Борис Тристанов.

Автори концепції пам'ятника Вайнгорту - скульптор Дмитро Коршунов та архітектор Артур Ароян. В основі ідеї - світлина з сімейного альбому Лева Семеновича, зроблена у 1980-х роках на Білій Альтанці.

Бронзова скульптура та бетонна основа під неї вже готові. Загалом проект обійшовся у 500 тисяч гривень, які пожертвували меценати та небайдужі полтавці. Пам'ятник буде встановлений біля адміністративної будівлі на вулиці Зигіна, 1.

пам'ятник, історія, архітектура, Лев Вайнгорт

За темою:

  • У Полтаві відкрили пам'ятник Леву Вайнгорту
  • На Полтавщині вшанували пам’ять жертв Голодоморів
  • Виповнилося 200 років із дня народження Дмитра Пильчикова
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.