12:00 28.08

Паралімпіада: Євгеній Богодайко виграв "золото" у брасі

У суботу, 28 серпня, Україна взяла четверте паралімпійське "золото" на Іграх у Токіо. Його здобув полтавець Євгеній Богодайко на дистанції 100 метрів брасом (клас – S6) - все вирішили соті долі секунди на фініші.

Богодайко підходив до змагань у якості одного із найдосвідченіших плавців у складі збірної України. На його рахунку до цього було п'ять золотих нагород Паралімпіади, до речі, у 2012 та 2016 роках він уже ставав чемпіоном Ігор саме на коронній дистанції 100 метрів брасом.

Перед фіналом змагань у Токіо Богодайко підходив не з найкращим кваліфікаційним часом. Випереджали його колумбієць Кріспін Корзо, якому українець поступився на останньому чемпіонаті світу, а також австралієць Меттью Леві та китаєць Хонг Янг.

Стартові 50 метрів підтверджували розклад фаворитів у запливі. Колумбієць його очолив, австралієць Леві був другим, а ось Богодайко йшов третім. Проте у драматичному фініші Богодайко випередив Кріспіна Корзо. Українцеві вистачило 0,06 секунди для того, щоб ушосте стати паралімпійським чемпіоном та взяти реванш у колумбійця за поразку на чемпіонаті світу! Браво, Женя!

Крім Богодайка, у фіналі 100-метрівки брасом змагався паралімпійський призер Токіо-2020 українець Андрій Трусов. Проте він поборотися за нагороди не зміг – на фініші Трусов показав сьомий час.

Нагадаємо, перше "золото" на Паралімпіаді в Токіо здобула плавчиня Єлизавета Мерешко, друге – пауерліфтерка Мар'яна Шевчук, третє – плавчиня Анна Стеценко.