16:30 24.10 2644
У Верховній Раді пропонують посилити відповідальність власників та опікунів тварин за порушення умов їх утримання.
У Верховній Раді України пропонують посилити відповідальність власників та опікунів тварин за порушення умов їх утримання. Відповідний законопроект №7220 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)" зареєстровано в парламенті 20 жовтня.
Проект закону розроблено з метою запровадження обліку та ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до єдиної державної електронної бази даних тварин, яка містить інформацію про всіх зареєстрованих у державі тварин.
Про це повідомив співавтор законопроекту, народний депутат України, Андрій Немировський.
Якщо цей законопроект приймуть, то на домашніх котів одягнуть нашийники. Основа законопроекту - це повна реєстрація усіх тварин: домашніх, диких, бездомних.
За перших заплатять їхні власники, за диких та бездомних - місцева влада. Буде створена реєстраційна база, у яку в обов'язковому порядку повинні будуть потрапити всі тварини, які старше двох місяців. Новопридбані собаки, коти та інші домашні тварини повинні бути зареєстровані в п'ятиденний строк і доставлені у ветеринарну установу, заклад, службу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.
При реєстрації тварини, установа, яка здійснює реєстрацію, видає власнику або опікуну зареєстрованої тварини паспорт тварин, жетон (інший відмінний знак), який має бути постійно закріпленим на тварині (на ошийнику або іншим способом), здійснює чипування тварини. Буде введено обов'язкове відвідування ветеринарних клінік один раз на три роки, не рідше.
Якщо сім'я кудись переїжджає, необхідно повідомляти про це ветеринарну службу, теж не пізніше 5 днів.
Реєстрація буде платною. Українці, у яких живуть коти й собаки, повинні будуть заплатити збір у розмірі 180 гривень.
Виправлення різних технічних помилок, допущених при реєстрації тварини, обійдеться у 70 гривень.
Чорнобильці, інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники АТО, інваліди I і II груп, громадські організації та притулки, органи державної та місцевої влади, а також ті українців, які взяли тварину з притулку, будуть звільнені від збору. Пологи тільки в розпліднику. Розведення домашніх тварин без "породної цінності", тобто простих безпородистих українцям заборонять.
Не можна буде розводити потомство і вдома. Це доведеться робити виключно в племінних розплідниках і кінологічних клубах, що мають відповідну ліцензію.
Крім заборони розводити дворняжок, законопроектом буде дозволено поліції проводити облави будинку.
На Полтавщині випробовують нові вагони КВБЗ
15:00 07.12
На Полтавщині зводять фортифікації
16:00 08.12