ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:57 09.04


Парламентський комітет вважає за доцільне будувати новий міст через Дніпро саме у Кременчуці

Днями на засіданні комітету з питань транспорту Верховної Ради України розглянули перспективи будівництва на Полтавщині нового мосту через Дніпро. Його вирішили будувати в Кременчуці, а не поблизу Горішніх Плавнів.

24 тисячі підписів — за Кременчук

До цього часу питання будівництва нового мосту було невизначеним. Полтавський облавтодор в середині березня вирішив, що новий міст побудують у Горішніх Плавнях. Це було би на руку Костянтину Жеваго. Проте це рішення обурило кременчуцьку громаду. Свою позицію до керівництва країни кременчужани донесли у формі звернення, зібравши 24 тисячі підписів про доцільність будівництва мосту саме в Кременчуці.

Інтереси кременчуцької громади, як повідомляє прес-служба Кременчуцької міськради,  на засіданні комітету з питань транспорту Верховної Ради України разом із Юрієм Шаповаловим захищав міський голова Віталій Малецький. Кременчуцький мер розповів про критичний стан існуючого Крюківського мосту, обґрунтувавши необхідність будівництва нового мостового переходу саме  у Кременчуці. У своїх виступах кременчужани також зробили акцент  на тому, яка робота в напрямку будівництва нового мостового переходу була виконана за часів Незалежності.

Після обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Міністерству інфраструктури та Держагентству автомобільних доріг при плануванні будівництва доріг та мостів врахувати інтереси кременчужан та передбачити будівництво нового мосту безпосередньо в Кременчуці. Окрім того, Держагенству автомобільних доріг рекомендовано провести переговори з інвесторами щодо їх участі у фінансуванні будівництва нового мостового переходу через Дніпро саме в Кременчуці, повідомляє «Енерголайф».

Також Комітет прийняв рішення, що будівництво мосту біля Горішніх Плавнів є недоцільним. За таку резолюцію члени парламентського Комітету проголосували одноголосно.

У рамках Меморандуму про співпрацю між Держагенством автомобільних доріг України та китайською компанією "China road and bridqe corporation", про що ми повідомляли, голова Полтавської ОДА Валерій Головко та керівник Служби атодоріг області Володимир Трояновський знову зустрілись із представниками компанії. Делегація із Китаю представила три можливих варіанти будівництва мосту. Оглянувши їх, Валерій Головко зазначив, що при реалізації проекту варто врахувати позицію Кременчука, вартість робіт та обслуговування, а також час будівництва.

Трохи історії

7 квітня Крюківському мосту виповнилося 145 років. Кременчуцький міст роботи інженера Струве складався з 22 сталевих ферм, змонтованих на двох кам'яних підвалинах і річкових биках, основою яких були кесони. Довжина моста становила близько 962 м. Міністерство шляхів сполучення царської Росії вважало, що будівництво займе не менше трьох років, але Струве закінчив міст на рік раніше терміну, заощадивши казні майже 1 мільйон рублів.

9 липня 1941 року в результаті прицільного бомбардування німецький літак зруйнував 88-метрову ферму цього моста.

Після другої світової війни, 21 грудня 1949 року було введено в експлуатацію відновлений залізнично-автомобільний міст через Дніпро, який з'єднав центральну частину міста Кремечук і Крюків. Ця подія була присвячена на честь дня народження Сталіна.

У 1988 році відбувся капітальний ремонт мосту. У 2007 році міст знову було відремонтовано, але вже через декілька місяців виявилися деякі дефекти асфальтового покриття. Наприкінці 2010 року влада Кременчука просила виділити гроші на реконструкцію мосту, але цього так і не було зроблено...

інфраструктура, міст, влада, Верховна Рада, Укравтодор, Китай, проект, транспорт, ОДА, історія

За темою:

  • Депутати проголосували за нову дату відзначення Дня міста Полтава
  • У міськраді затвердять дату святкування Дня міста Полтави
  • Полтавці змінили обслуговувача системи "Безпечне місто"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.