ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:10 23.10


Партиципаторні бюджети: один із проектів у Полтаві не буде реалізований

Пройшов майже рік iз моменту оголошення переможців конкурсу бюджетів участі. Нам стало цікаво, на якому етапі знаходиться виконання проектів, і чи всі вони будуть реалізовані в рамках програми.

В конкурсі проектів на партиципаторне бюджетування 2016 року перемогу здобув один великий проект – "Зона відпочинку на Подолі", бюджет якого склав 499 тисяч гривень, та 11 малих із бюджетом до 100 тисяч гривень:

 — Благоустрій зони відпочинку по пров. Рибальський,16-а, 18;

 — "Полтава велосипедна";

 — Дитячий майданчик "Дитяча казка";

 — "Оздоровча зона селища Яківці";

 — Дитячий майданчик "Лелека";

 — Центр юридичної освіти "Знай свої права";

 — Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори);

 — Соціальна акція "У здоровому тілі здоровий дух";

 — "Поринь у красу природи";

 — Спортивний майданчик селища Дальні Яківці;

 — "Я люблю турнік".

Реалізація проектів, згідно з міською програмою "Партиципаторні бюджети" на 2016-2020 роки, мала бути проведена протягом року з дня оголошення результатів конкурсу.

До закінчення терміну залишилося трохи більше місяця і хотілося би побачити виконання проектів. Утім, як ми з'ясували, не всі проекти вдалося реалізувати – в основному, через бюрократичну тяганину, виконання деяких затяглося на невизначений термін.

Умовами реалізації проектів-переможців було обов'язкове виготовлення проектно-кошторисної документації, визначення проміжних та остаточних виконавців робіт (підрядників), причому в деяких випадках – через тендерні процедури. Також в проектах, де передбачено встановлення конструкцій, мають бути проведені технічні експертизи, отримане погодження з технаглядом.

У червні поточного року відбулися зміни в законодавстві, які передбачають інший механізм проходження експертизи. Проектно-кошторисна документація, яка була виготовлена раніше, але ще не пройшла експертизу на момент законодавчих змін, потребувала додаткових правок – більш розгорнутого доопрацювання. Це, звісно, відбилося на термінах виконання робіт. Також багато часу знадобилося, щоб визначити підрядників на виконання інженерних робіт по деяким проектам.

Розпорядниками коштів та виконавцями проектів є управління та організації, які безпосередньо підпорядковуються  міськвиконкому. Так, для проекту "У здоровому тілі здоровий дух" це Управління у справах сім'ї, молоді та спорту, проект  "Знай свої права" реалізують на базі КО "Інститут розвитку міста", всі інші проекти реалізує Управління житлово-комунального господарства Полтави.

Наразі реалізованими або в процесі активної реалізації є такі проекти, як соціальна акція "У здоровому тілі – здоровий дух" (проведені чотири з дванадцяти заходів і змагань для дітей та молоді, встановлені тренажери в дворах житлових будинків) та Центр юридичної освіти "Знай свої права" – з шостого вересня розпочалися щотижневі відкриті зустрічі з юристами та правознавцями. До слова, в цій програмі найближчим часом варто очікувати певних змін – замість приміщень "Інституту розвитку міста" зустрічі проводитимуть на базі міської центральної бібліотеки.

Також триває підготовка до встановлення велопарковок і станцій техобслуговування, передбачених в проекті "Полтава велосипедна", встановлення турніків за проектом "Я люблю турнік" та облаштування дитячих і спортивних майданчиків.

В процесі реалізації проекту по збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори) виконавці зіткнулися зі складним питанням, над вирішенням якого працює команда профільних фахівців. Проект з бюджетом сто тисяч гривень передбачає виготовлення спеціальних пластикових контейнерів для збору використаних елементів живлення, розміщення таких в різних установах та організаціях міста, транспортуванням зібраних відходів на тимчасовий склад в Полтаві та подальше вивезення  на утилізацію. Кінцевим виконавцем проекту призначили КАТП-1628. Якщо питання виготовлення контейнерів, після численних перемовин та конкурсів, вирішено – контейнери виготовляються та найближчим часом займуть своє місце в навчальних закладах,  державних та комунальних установах міста, а також на деяких автозаправках – то подальша доля відходів наразі невідома.

 Раз на півроку КАТП має збирати вміст контейнерів та вивозити на склад тимчасового зберігання, а раз  на рік організувати вивезення на подальшу утилізацію. Волонтери організації, з якою я співпрацюю, "ЕкоДніпро", назбирали 40 тон батарейок, загалом по Україні обсяги перевищують 200 тон таких відходів. І тепер постало питання – що робити з ними далі. У Львові комунальне підприємство, яке займається вивозом сміття, транспортує батарейки в Польщу на утилізацію, яка коштує 500 доларів за кожну тону. А дніпровські волонтери, яким я планував здавати батарейки, зараз самі не знають, що з ними робити. Були сподівання, що з утилізацією чи організацією переробного  підприємства допоможуть імпортери – виробники батарейок, утім очікування не справдилися.  Зараз триває збір коштів на дослідження теми переробки хімічних елементів живлення – чи варто організовувати вивіз таких відходів до Польщі, а чи більш рентабельно буде побудувати підприємство в межах України.Для реалізації мого проекту в Полтаві важливо зрозуміти, куди ми будемо вивозити зібрані відході з нашого складу

 — пояснив автор проекту Сергій Антоненко.

Реалізація великого проекту-переможця теж виходить на стадію технічних робіт. Облаштування зони відпочинку на Подолі, яке передбачає також встановлення конструкцій на території  пляжу та насипання піску, планують виконувати наприкінці осені – початку зими, коли почнеться промерзання ґрунту.

Ми консультувалися з фахівцями і отримали рекомендації, що земляні роботи найкраще виконувати по промерзлому ґрунту, тому й плануємо виконання робіт на холодний сезон 

– пояснила куратор проекту партиципаторних бюджетів, секретар міської ради Оксана Деркач.

Але, зазначає чиновниця, серед проектів – переможців конкурсу 2016 року є один, який не буде реалізований в рамках партиципаторного бюджетування взагалі. Мова про благоустрій зони відпочинку на Леваді (провулок Рибальський, 16а, 18). Проект передбачав облаштування скверу на провулку Рибальському – озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі. Метою проекту було облаштування зони для відпочинку та прогулянок батьків з маленькими дітьми. Але в ході консультацій з'ясувалося, що обсяг необхідних робіт значно вищий, ніж передбачено проектом. Кошти, які не використані на реалізацію цього проекту, будуть повернені до міського бюджету.

Коли розпочалися консультації з проектантами, з'ясувалося, що в районі цього скверу набагато більше потрібно зробити,  ніж передбачили автори проекту. Так, планувалося висадити зелені насадження, встановити ігрову зону та лавки. Але поруч – районний відділ РАГСу, територію якого необхідно облагородити, щоб молодятам було приємно згадати цю радісну мить в їх житті. Тобто, при облаштуванні скверу маємо подбати про декоративні архітектурні елементи. Також з іншого боку до скверу прилягає дорога, яка потребує ремонту та реконструкції пішохідної зони, там треба попрацювати над огорожею… Таким чином, якщо ми зараз реалізуємо цей проект, а потім почнемо виконувати необхідні роботи, ми змарнуємо результати нашої праці. Тому ми вирішили спроектувати та провести роботи на цій території в рамках поточних заходів, що будуть профінансовані в штатному порядку з міського бюджету. Автори проекту погодилися з нашим  рішенням виключити його з програми бюджетів участі

– прокоментувала ситуацію Оксана Деркач.

Нагадаємо, що вже триває конкурс проектів бюджету участі 2017 року. Цьогоріч подано 92 проекти (що майже вдвічі більше проти минулого року, коли в конкурсі брали участь 57 проектів).

Приблизно рівна кількість проектів по місцю реалізації ідей розподілена по районах міста: 22 проекти відносяться до Подільського району, 27 пропозицій стосуються Шевченківського, а 25 – Київського району міста. 18 проектів не прив'язані до конкретного району та стосуються проведення фестивалів, соціальних і просвітницьких акцій, організації збору сміття, LED-освітлення тощо.

Збільшене також фінансування конкурсу. На реалізацію проектів, які переможуть шляхом голосування у 2017 році, передбачено п'ять мільйонів гривень проти минулорічних півтора мільйона гривень. Кошторис великих ідей становить до одного мільйона гривень, а малих проектів – до 300 тисячгривень на кожен. Із поданих цьогорічних ідей 21 велика пропозиція та 71 мала.

Проекти можна було подати з 16 червня до 9 серпня, протягом вересня їх вивчала експертна група. Основним завданням цього етапу реалізації партиципаторного бюджетування є визначення, чи відносяться подані містянами проекти до компетенції органів місцевого самоврядування Полтави.  

 Деякі з проектів не прийняли на конкурс з різних причин. Найпоширеніші з них – те, що проекти пересікаються з реалізацією проектів-переможців минулорічного конкурсу чи міськими програмами (наприклад, роздільний збір сміття, або утилізація небезпечних відходів – відповідна програма планується до втілення на рівні міста в наступному році), або коли кілька різних проектів стосуються частин однієї зони – як одразу два проекти в районі Прирічкового парку на Леваді. За згодою авторів проектів, розповіла Оксана Деркач, вирішили зняти їх з конкурсу, заради створення єдиної концепції вирішення простору Прирічкового парку.

Нагадаємо, що 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.

Повний перелік проектів можна переглянути тут

бюджет участі, влада, підсумки, гроші, проекти

За темою:

  • Основні функції та завдання фінансового плану
  • Торік бюджети громад Полтавщини поповнилися на майже 20 мільярдів
  • Область підсилює контроль за використанням бюджетних коштів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.