ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 04.08


Пасажиропотік на Полтавщині за рік карантину скоротився на 50 відсотків

У Полтавській області нелегальні перевізники та BlaBlaCar забрали в автостанцій чверть пасажирів.

Пасажиропотік, який проходить через автостанції «Полтаваавтотрансу», за рік карантину скоротився на 50%. Чверть пасажирів забрали нелегальні перевізники, інші 25% перейшли на дистанційну роботу та відмовилися від подорожей.

Як повідомляє Полтавщина, ще чотири місяці тому автобусне сполучення області знаходилося у критичному стані.

Після введення спецперепусток і часових обмежень дві третини перевізників не вийшли на міжміські маршрути, а пасажиропотік скоротився втричі. В травні обмеження зняли й сьогодні, дивлячись на роботу автостанцій, присутність карантину не відчувається.

Директор обласного підприємства автобусних станцій «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко розповів про стан міжміських перевезень після виходу із жорсткого карантину.

За час карантину закрилося декілька автостанції. Скільки з них відновили роботу після скасування жорстких карантинних обмежень?

— У травні відновили роботу автостанції у Шишаках та Великій Багачці. Остання автостанція пропрацювала два тижні, бо людей не було і ми її знову закрили. У Шишаках станція ще працює, але картина не дуже гарна. Якщо буде наступна хвиля карантину, є вірогідність, що ми її закриємо. У Хоролі станцію так і не відкривали. На даний час інші автостанції не плануємо закривати. Зараз у Полтавській області працює 17 автостанцій. Є кілька станцій, де приміщення виставлені на продаж. Ми закриємо їх тоді, коли продамо. Наприклад, як у Карлівці — якщо знайдеться покупець, приміщення автостанції закриємо.

Яка ситуація із пасажиропотоком якщо порівняти його у до карантинний період і після зняття жорстких обмежень?

— Якщо ми порівнюємо із 2019-м до карантинним роком, то пасажиропотік на рівні 45-48%. Зараз пасажири за кількістю додаються, але у нас це сезонно і в літній період пасажиропотік додається, потім іде на спад. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2019 року, то пасажиропотік впав на 45%. Кількість перевезених нами людей за рік не хочу називати, тому що це комерційна таємниця.

— Куди зникла більша частина людей, яка раніше користувалися автобусами, що обслуговує «Полтаваавтотранс»?

— За час, поки «стояли» автостанції, з’явилася велика кількість нелегальних перевізників. В кожному селі з’явився чоловік, у якого є мікроавтобус, маршрутка чи навіть легковий автомобіль, яким він підвозить по 5-8 людей. Він здійснює перевезення без документів. Саме тому велика кількість карпулінгу через BlaBlaCar (сервіс пошуку попутників) тощо. Водії, які займаються нелегальним підвозом людей — велика проблема. Раніше вони курсували тільки між великими містами, а зараз з’явилися в селах. Дуже багато людей пересіли на нелегальні перевезення.

Водії, які розводять людей по районах, також користуються BlaBlaCar для заробітку?

— На BlaBlaCar працюють нелегальні перевізники на маршрутах між великими містами, наприклад Полтава — Київ. Ті що на села їздять, то це рідко через додатки. В селах всі один одного знають, обмінюються номерами. За час карантину з’явилася велика кількість Viber-груп по підвозу. Вони пишуть, що, наприклад, їдуть з Полтави на Котельву. Люди до них підсідають, бо там на гривню чи дві дешевше. Водії зрозуміли, що можна не просто їхати на роботу, а і заробити якусь копійку. Ця практика прижилася і просто так цього ніхто не віддасть. Ніхто нелегальних перевізників не контролює і не бореться, тому вони продовжують працювати.

Виходить, приблизно половина пасажиропотоку перейшла на нелегальні перевезення?

— Думаю, що не вся половина. Чверть просто перестала їздити. Зараз менше відряджень, більше дистанційних робіт, багато хто відмовився подорожувати. Частина перевезень реально скоротилася, але частина перейшла на нелегальних перевізників на BlaBlaCar тощо.

Були маршрути, які довелося скасувати?

— Маршрути не скасовували, просто зменшилася кількість рейсів.

Нові маршрути з’явилися?

— Так, нові маршрути в середині ОТГ. Зараз відкриваються нові маршрути на моря і на міжнародне сполучення. Кілька нових рейсів на Бердянськ і інші курортні місця — у нас можна придбати квиток. Збільшилася кількість міжнародних рейсів. Якщо через Варшаву був один рейс, то зараз 10 автобусів на Варшаву. Хоча якщо враховувати до карантинний період, то міжнародні перевезення впали. Якщо внутрішні рейси впали до 50%, то міжнародних залишилося 30%.

 

транспорт, зниження, Автовокзал

За темою:

  • З нового року в Полтаві діятиме нова мережа транспортних маршрутів
  • Під Полтавою вантажівка збила молодого чоловіка
  • У ДТП в центрі Полтави джип збив хлопчика
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.