ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 15.03


Перекували мечі на орала. Полтавські атовці створюють органічне фермерське господарство

Колишні військові планують організувати замкнений цикл органічного виробництва на Полтавщині. Про це 15 березня йшла мова на конференції з питань землекористування, в процесі передачі земельних ділянок учасникам бойових дій, що відбулася в рамках проекту "Полтавщина натуральна".

Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова Фото Олега Журавльова

Полтавські атовці створюють органічне фермерське господарство.

Я повернувся до мирного життя та почав аналізувати проблеми, які виникають у атовців після повернення з зони бойових дій. Вони стикаються з питанням оформлення документів, отриманням землі. Зараз це все вирішується, але хлопці, отримавши землю, часто просто не знають, що з нею робити. Держава не вчить, як розпоряджатися землею. Тому ми вирішили скооперуватися та об'єднати наші зусилля в господарській діяльності. Дехто з наших хлопців ще перебувають у зоні АТО

 — розповідає Едуард Горошочок, колишній боєць полку "Азов", голова незалежної громадської організації "Вороскол".

Едуард у минулому – в.о. командира дивізіону полку окремого спеціального призначення "Азов". У його підпорядкуванні було 118 осіб. У 2015 році, коли він змушений був залишити лави підрозділу за станом здоров'я, вирішив спрямував свою увагу на питання подальшої діяльності бійців, які після демобілізації мають повернутися до мирного життя.

Я зрозумів, що автоматом державу не побудуєш, потрібно готувати плацдарм для хлопців. Сьогодні ми маємо кількадесят тисяч бійців, про це ніхто не задумується. Війна скоро закінчиться і вони повернуться додому. За місяць-два у них закінчаться гроші. І що вони будуть робити? 

– розмірковує Едуард.

Оскільки його рідний фах – економічна кібернетика, чоловік проаналізував різноманітні можливі шляхи діяльності, побудував моделі розвитку і дійшов висновку, що господарювання в аграрному секторі, і саме органічне виробництво, є найбільш ефективним.

Вже створена команда з 21 учасника бойових дій, яким виділені площі для сільськогосподарської діяльності – а це 42 га родючих земель у Полтавському районі неподалік села Ковалівка. Наразі завершується оформлення документів. Колишні військові планують організувати замкнений цикл органічного виробництва, що охоплює землеробство й тваринництво, а також започаткувати розсадник плодово-ягідних культур.

Господарство дасть можливість створення великої кількості робочих місць для бійців та членів їх родин. І взагалі, ми мріємо виробляти якісні продукти – не просто торгувати сировиною на експорт, а саме організувати переробку сільгосппродукції — і підіймати економіку нашої держави, яку ми захищали в боях

— сказав Тарас Лелюх, учасник бойових дій, боєць полку спеціального призначення "Азов".

Якщо спершу атовцям доводилося відстоювати свої інтереси чи не силою – влаштовуючи страйки, вимагати від держави виконання зобов'язань щодо гарантій виконання прав учасників АТО, то зараз основні перепони подолані, вважають бійці. Відрегульовано механізм виділення земель, чиновники з Держгеокадастру йдуть назустріч та сприяють у виділенні земель.

Нині вже 6390 бійців отримали земельні ділянки на території Полтавщини. Ми проаналізували ситуацію і приємно повідомити, що напруга у цьому питанні знята. Наразі близько 300 учасників АТО ще потребують земельних ділянок, але резервування продовжується. На мою думку, по Полтавщині це завдання виконано на 95 відсотків, і ці п'ять відсотків – лише питання часу

— прокоментував ситуацію Вадим Чувпило, виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області.

Концепцію саме органічного виробництва атовці обрали не випадково. Адже левова частка земель Полтавщини – це родючі ґрунти високої якості. А помірковане землекористування, до якого якраз відноситься органічне землеробство, покликане не тільки вирощувати екологічно безпечну продукцію високої якості, але й захищати та відновлювати ґрунти.

Концепція  органічного виробництва передбачає повну відмову від використання синтетичних сполук – добрив, пестицидів та інсектицидів, прискорювачів дозрівання тощо – і має за основу створення збалансованої природної екосистеми в межах сільськогосподарських угідь. Увага до землі та віддана праця дають високий результат. В умовах катастрофічного погіршення екології це дуже важливий крок заради збереження здоров'я нації.

Наша організація працює над популяризацією органічного землеробства саме з тієї позиції, що органічні продукти є безпечними та корисними для здоров'я. Зараз, коли українські діти мають велику кількість хронічних хвороб, пов'язаних саме з обміном речовин, що є прямим наслідком вживання неякісних харчів, особливо важливо не тільки інформувати населення про цю проблему, але й показати шляхи її подолання

– наголошує Ольга Откидач, заступник голови громадської організації "Мама–86–Полтава".

Протягом конференції перед атовцями – майбутніми господарями сільськогосподарських угідь — виступили провідні фахівці Полтавщини у сфері органічного землеробства. Це не тільки науковці з Полтавської державної аграрної академії, але й представники швейцарсько-українського проекту від НДІ органічного виробництва (FiBL) та українського сертифікаційного органу "Органік стандарт". Мова йшла про створення умов для вирощування такої продукції, яка б відповідала усім органічним стандартам якості. Власними напрацюваннями поділилися з учасниками заходу також керівники агрофірм Полтавщини, які мають значний досвід у сфері органічного виробництва.

Українці споконвіку були воїнами й хліборобами. Тому я дуже радий і всіляко підтримую рішення цих хлопців долучитися до роботи на землі саме в органічній сфері. Спочатку вони, як воїни, зі зброєю в руках захищали рідну державу, тепер же, як аграрії, стануть на захист нашого національного багатства — унікальних родючих земель

– сказав  у своїй промові Віктор Писаренко – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, академік УЕАН, заслужений діяч науки і техніки України, фахівець з агроекології та інтегрованого захисту рослин.

земля, органіка, екологія, сільське господарство

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.