ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:49 29.11


Переселенці з Горлівки відкрили у Полтаві СТО за японський грант

"Інші не вірили, а ми змогли", - так говорить про відкриття власного СТО у Полтаві подружжя з Горлівки. Стартом для переселенців став грошовий грант у кілька сотень тисяч гривень від уряду Японії.

У грудні 2015 року переселенці відкрили СТО у Полтаві. За словами власників - Яни та Віталія, ближче до весни у них почали з’являтися перші клієнти. Зараз роботи вистачає, інколи навіть доводиться ремонтувати авто вночі, повідомляє ТРК "Лтава".

- Знайомі говорили, що швидко відкрити СТО нереально, - згадує Яна. Але жінка влітку 2015-го року все ж розробила документацію майбутнього підприємства, щоб узяти участь у конкурсі грантів від уряду Японії для внутрішньо переміщених осіб. Перемогли, бо, за словами Яни, разом із чоловіком цього дуже хотіли. Віталій відповідав за технічні питання, Яна - за презентацію проекту.  
Подружжя швидко знайшло приміщення для оренди, найняли працівників, а на грантові кошти придбали обладнання.

Грант склав приблизно 225 тисяч гривень, ще 80 тисяч власних коштів (а може - трохи більше) доклали Віталій із Яною.
У Горлівці сім’я мала подібний бізнес. Все покинути довелося влітку 2014-го. Яна каже, що тоді з чоловіком хвилювалися за трьох синів, адже озброєні сепаратисти були на кожному кроці. За словами жінки, Полтава - місто привітне. Але для проживання обласний центр дорогий. Тому деякі їхні знайомі-переселенці повернулися назад, у Горлівку.
Віталій розповів, що у Полтаві за роботою до центрів зайнятості вони не зверталися, бо спочатку займались домашнім господарством, а потім  відкрили магазин автозапчастин. Чоловік упевнений: коли щось втрачаєш, головне - рухатися вперед.

Нагадаємо, що після анексії Криму та військових дій на Донбасі до Полтавської області переїхало близько 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

грант, СТО, бізнес, переселенці, робота

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.