ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 12.12


Перевізники готові "по шість, але сьогодні"

12 грудня полтавські приватні перевізники запропонували міській владі компроміс — вони готові перевозити пасажирів за тарифом в 6 гривень і припинити страйк.

На сходах до Полтавської міськради приватні пасажирські перевізники влаштували імпровізований брифінг для ЗМІ, інформує Полтавщина. Очільник перевізників-опозиціонерів Юрій Лупаєнко 12 грудня повідомив, що вони запропонували міській владі пом’якшену вимогу — працювати за тарифом у шість гривень і відмовитись від свого ж ультиматуму, коли було озвучено тариф у вісім гривень. За словами Лупаєнка, це спільне рішення перевізників, які не можуть здешевити складові тарифу, як виробники булки не впливають на вартість її інгредієнтів.

При цьому перевізники не повідомили, чи будуть продовжувати страйк 13 грудня, натякнувши, що очікують відповіді від влади.

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота повідомив, що міська влада готова йти на компроміси, але в рамках процедури.

— Вчора я мав зустріч із перевізниками, вони не сказали і слова, що зранку не виїдуть на маршрути. Про це я дізнався із новин. І як я після цього повинен до них ставитись? Вкотре повторю, що методом шантажу вони нічого не отримають. Нехай уважно читають договори, там вказаний тариф. Якщо він їх не влаштовує, то їм потрібно розірвати його. Наш компроміс наступний — спочатку відбудуться громадські слухання, засідання депутатських комісій, потім отримаємо погодження АМКУ і тоді вийдемо на якесь рішення щодо нового тарифу. В таких рамках ми готові співпрацювати із перевізниками і знаходити компроміси, — зазначив Шамота.

Окрім цього, Олександр Шамота вважає, що сьогоднішня пропозиція в 6 гривень підтверджує те, що перевізники не мають чіткого обґрунтування своїх вимог: "Вони говорили, що вісім — це мінімум. Тепер вже говорять про шість. А чому тоді не 5 чи 4? На другу половину 2019 року заплановано запровадити електронний квиток. Тоді ми побачимо реальну кількість пасажирів на кожному маршруті і побачимо реальну кількість пільговиків. Це дозволить і прибрати втрати від доступу до готівки, ми розуміємо, як це відбувається".

Сьогодні виконком міськради затвердив коефіцієнти співвідношення між платними пасажирами та пільговиками для трьох тимчасових перевізників. На засіданні оголосили, що ПП "ЛЮГ", "Люкс-Полтава 2009" і ТОВ "Євробус", які зранку не виїхали на 19 маршрутів, отримали попередження. Після повторного порушення — із ними розірвуть договори. Усього за минулий тиждень такі попередження отримали сім перевізників.

На 16 січня 2019 року у Полтаві призначено проведення конкурсів із визначення перевізників для роботи на 16 міських маршрутах.

проблема, транспорт, влада, тариф, перевізники

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.