ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 22.07


Перші 80 переселенців заселилися в модульне містечко

У Полтаві відкрили перше модульне містечко для переселенців. У ньому проживають понад 80 людей. Серед них - 9 дітей, 10 людей із інвалідністю, 27 людей старшого віку.

 

Мешканці містечка переїхали на Полтавщину з Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.  

Відвідали 22 липня модульне містечко віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін і його заступник Олексій Бруслик, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський, координатор проєкту «Під безпечним дахом» Томаш Гжиб, народні депутати, представники найбільших міжнародних донорських організацій, які підтримують ВПО в області.

Гості ознайомилися з умовами побуту. Поспілкувалися з родинами, які через військову агресію росії втратили домівки чи змушені були покинути місце свого постійного проживання.
 — Полтавщина є взірцевим регіоном у взаємодії з внутрішньо переміщеними особами. Я завжди збираю інформацію від людей. Вони телефонують на гарячу лінію, зустрічаємося в громадах, комунікуємо. За позитивними відгуками Полтавська область і полтавці – у трійці лідерів. Люди говорять, що дуже тепло й щиро приймають їх тут. Це допомагає їм інтегруватися та наближає перемогу, – зауважила Ірина Верещук. – Сьогодні ми відкриваємо вже модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Це приклад системного підходу, який дає результат: міжнародної співпраці, обласної, місцевої й центральної влад. Зі свого боку разом із колегами відпрацюємо питання, які можемо вирішити на урядовому рівні. 

Загальна кількість модулів – 240. Це шість будинків по 40 модульних блоків. Розраховане містечко загалом на 528 людей, інформує пресслужба ОВА.

За словами Дмитра Луніна, завдяки британським та польським партнерам отримали модульне містечко як гуманітарну допомогу. Перед тим, як розпочати будівельні роботи, вивчали досвід інших регіонів, де вже є аналогічні містечка, аби мінімізувати якісь недоліки.
 — Територія, де розміщене наше модульне містечко, огороджена, є окремий заїзд, парковка, охорона та відеоспостереження. Тут є все необхідне для комфортного проживання: меблі, техніка, кухня, санвузол. Безбар'єрний простір передбачає проживання людей з інвалідністю. Для родин із дітьми облаштували безпечні дитячі майданчики. Також є спортивний майданчик, альтанки для відпочинку, – розповів Дмитро Лунін. – Завдяки підтримці партнерів отримали потужні генератори, тому в разі повторних блекаутів містечко буде абсолютно автономним. Поруч розташовані магазини, зупинка громадського транспорту, в пішій доступності –  школа та дитячий садок. Війна триває. І ми не зупиняємося на досягнутому, продовжуємо активно працювати у питанні забезпечення житлом переселенців.

Облаштування модульного містечка відбулося в межах проєкту «Під безпечним дахом», реалізацію якого забезпечено Фондом міжнародної солідарності Польщі за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.
 — Це модульне містечко є доказом польсько-британсько-української співпраці. Важливо пам’ятати, що саме в ній наша сила. Радує, що скоро воно прийме понад 500 осіб. Це вже друге містечко, побудоване від нашої фундації. Перше знаходиться у Львові, навколо нього активно розвиваються ініціативи суспільного значення. Сподіваюся, весь позитивний досвід стане в нагоді й для Полтави, – додав Рафал Дзєнцьоловський.

Деяку побутову техніку – телевізори, холодильники, мікрохвильові печі й інше обладнання – та генератори надали міжнародні партнери: Міжнародна організація з міграції, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, Товариство Червоного Хреста України.

переселенці, допомога, влада, війна, житло

За темою:

  • У кременчуцькому гуртожитку для переселенців виявили порушення
  • Переселенці у Полтаві не хочуть переселятися до модульного містечка
  • Почали видавати продуктові набори переселенцям на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.