ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 18.04


Петро Порошенко не прийшов на судове засідання за позовом Лариси Гольник

У четвер, 18 квітня, відбулося засідання у справі за позовом полтавської судді Лариси Гольник до Президента України Петра Порошенка, на яке голова держави не прибув.

Напередодні слухання полтавська суддя написала у соцмережі прохання до гаранта: "Пане Порошенко, з’явіться до суду особисто. Не ховайтеся за спини своїх представників". Та Президент не прийшов – до суду з’явився його представник. Колегія суддів Касаційного адмінсуду задовольнила клопотання, подані полтавською суддею, повідомляє Зміст.

 — Оскільки я вважаю, що діями Президента щодо не призначення на посаду мені була заподіяна майнова шкода (і я це обґрунтувала), я виставила відшкодування матеріальної школи. І так як із Президента не можна стягнути кошти, я просила про залучення Державної казначейської служби. Але там є певні процесуальні колізії. Колегія суддів задовольнила всі клопотання, крім залучення Держказначейства. Для мене це було не принципово. Головне – щоб позов розглядали, – прокоментувала ситуацію Лариса Гольник.

У позовних вимогах залишається частина про визнання неправомірними дій Президента щодо не призначення пані Гольник на посаду з 18 травня по 18 грудня минулого року.

Наступне засідання у справі призначили на 6 червня.

"Я вважаю, що цю справу потрібно довести до кінця. Оскільки вона буде мати певний прецедент для будь-якого Президента. Адже, якщо буде судове рішення, у якому зазначатиметься, що таке тривале не призначення на посаду є порушенням законів та Конституції України, то прізвище Президента не матиме значення", – пояснила свою позицію Лариса Гольник.

Пригадаємо перебіг розгляду справи.

Указом Президента України від 16 квітня 2010 Ларису Гольник призначили на посаду судді Октябрського райсуду на 5 років. Строк повноважень судді закінчився в квітні 2015-го, Лариса Гольник втратила право здійснювати правосуддя, але продовжила працювати в суді;

 — 18 квітня 2018-го Вища рада правосуддя направила відповідне подання про призначення, проте Президент не видав Указ упродовж 30 днів;

 — 19 листопада 2018-го Лариса Гольник подала позов до Президента, у якому просила визнати протиправною його бездіяльність, яка полягала в неприйнятті указу про призначення на посаду судді та зобов’язати Президента України видати відповідний Указ;

 — згідно з Указом Президента України №429/2018 від 19 грудня 2018-го Ларису Гольник призначили на посаду судді Октябрського райсуду безстроково;

 — у зв’язку з призначенням на посаду, полтавська суддя уточнила позовні вимоги, залишила частину про визнання протиправною бездіяльність Президента.

суд, влада, Петро Порошенко, Лариса Гольник, посада, Указ

За темою:

  • Трухіну обрали запобіжний захід
  • Нетверезему стрілку присудили три роки покарання в Полтаві
  • На Полтавщині судитимуть очільника фермерського господарства
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.