ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 24.05


Петровський парк у Полтаві хочуть назвати на честь Юліана Матвійчука

Петровський парк пропонують назвати на честь загиблого захисника Юліана Матвійчука. Петиція на сайті міської ради вже набрала необхідну кількість голосів.

Сергій Алексеєнко , автор петиції щодо перейменування Петровського парка на честь захисника Ю. Матвійчука: Мені б хотілося пройтися по вулиці Дмитра Юденка та відпочити у парку Ю.Матвійчука. Тому , що для мене це справжні герої.

Петровський парк - один з найстаріших парків Полтави -може отримати ім"я захисника України Юліана Матвійчука. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів на третій день після створення на сайті МР. Її автор полтавець Сергій Алексеєнко говорить - дуже важливо , щоб пам"ять про таких людей, як Юліан Матвійчук залишилася в місті назавжди. 

Сергій Алексеєнк , автор петиції щодо перейменування Петровського парка на честь захисника Ю. Матвійчука: Для мене особисто Юліан Матвійчук - це приклад того, яким повинен бути справжній націоналіст і патріот України і нашого міста. Завдяки його ініціативам і завдяки йому перейменовано в Полтаві більш, ніж 100 вулиць, це у 2016-му році. І я вважаю , що цей парк якраз повинен підлягати декомунізації , і хотілося б , щоб цей парк носив саме його ім"я. 

Захисник України Юліан Матвійчук, чиє ім"я пропонують увічнити у назві одного з центральних парків Полтави , будучи бійцем підрозділу аеророзвідки «Соловей» у складі Полтавської бригади тероборони, 20 травня помер у лікарні від тяжкого поранення, отриманого під час виконання бойового завдання у Донецькій області. Депутат міської ради, голова міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», він був учасником Революції гідності, засновником Полтавської сотні самооборони, з 2014 по 15 рік продовжив боротьбу з ворогом на фронті у лавах полку «Азов».

- Особисто не був його ні другом, ні знайомим ,але приходив на акції , які він проводив. І це та людина, яка могла об"єднати патріотичне середовище нашого міста. Дуже любив його слухати. Це була дуже порядна , щира людина. 

Парк, що пропонують до перейменування на честь Юліана Матвійчука, зараз названий іменем російського царя петра 1-го - розповідає історик, кандидат історичних наук Дмитро Стаценко. На початку 19-го століття тут розташовувалася ринкова площа , а до святкування 200-річчя полтавської битви було прийнято рішення закласти парк. У червні 1907-го року його урочисто відкрили. 

Дмитро Стаценко, історик, кандидат історичних наук: Назва Петровський вона стосується одного із учасників полтавської баталії- це російського царя, пізніше імператора петра першого. Для полтави це не стало унікальною історією, оскільки багато місць пов"язано з цими подіями. Тому з 1909 року цей парк має назву як Петровський парк. 

А згодом цей парк почав наповнюватися радянськими символами. в 1919-му році тут поховали червоноармійців, а потім ще кілька осіб радянських чекістів. 

Про українське в Петровському парку нагадує лише пам"ятник Кобзареві Тарасу Шевченку, встановлений у 1926-му році - каже історик Дмитро Стаценко. До ініціативи перейменування - говорить, ставиться схвально. 

Дмитро Стаценко, історик, кандидат історичних наук: Назва Петровський очевидно має місце на перейменування. Якщо громадкість підтримує. Один з варіантів на честь забиблого Ю.Матвійчука, який  загинув у боротьбі за незалежність України 

Опитані нами полтавці до пропозиції перейменування ставляться по-різному . 

 -Він сражавсь за Родину не даремно, і люди бачитимуть, що це повага від власті, від людей за вільну Україну, за яку він віддав життя  

- Я тільки за. Я за те, щоб вшановувати наших героїв звісно.

 -Мені подобається, я скільки тут живу, знаю цей парк . Я не консерватор, підтримую новшества. Але якщо по цьому питанню, я б залишила Петровський. 

-Я щитаю, еслі ці могили виносить, то треба перейменовувати. 
Голосування за петицію щодо перейменування Петровського парка на честь загиблого Юліана Матвійчука завершилося із 274-ма голосами, з 250-ти необхідних. Тепер її мають розглянути депутати МР і прийняти відповідне рішення.


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.