ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 07.05


Під Полтавою виникли десятки стихійних звалищ

Київський районний суд ухвалив перевірку 10 земельних ділянок в полтавському мікрорайоні Івонченці під Полтавою, на яких два роки тому Державна екологічна інспекція зафіксувала стихійні сміттєзвалища.

Київський районний суд ухвалив перевірку 10 земельних ділянок в полтавському мікрорайоні Івонченці на яких два роки тому Державна екологічна інспекція зафіксувала стихійні сміттєзвалища, а Інспекція по контролю за благоустроєм Полтави це спростувала. 

Перелік земельних ділянок, які має перевірити слідство на наявність стихійних звалищ 
Розташування стихійних сміттєзвалищ на карті — повна версія

У лютому цього року поліція почала досудове розслідування за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України: забруднення або псування земель. Про це відомо з Єдиного держреєстру судових рішень.

За матеріалами досудового слідства, невідомі на території мікрорайону Івонченці розміщують побутові відходи. А у 2021 році Державна екологічна інспекція позапланово перевірила дотримання Полтавською міськрадою вимог щодо поводження з відходами. Й тоді держінспекція зафіксувала 10 стихійних сміттєзвалищ в Івонченцях. Сума завданого збитку державі через порушення природоохоронного законодавства складала 183 тисячі гривень. Свою претензію щодо збитку екологічна інспекція направила міськраді й досі ці гроші не сплачені.

Своєю чергою, Інспекція по контролю за благоустроєм Полтави повідомила, що її комісія торік у квітні візуально перевірила територію Івонченців й звалищ побутових відходів не виявила. Цю інформацію спростував свідок у розпочатому кримінальному провадженні: у березні цього року на допиті він розповів, що з десятка стихійних сміттєзвалищ – два прибрали, а інші звалища не ліквідували й вони збільшились у розмірах з часу перевірки Державної екологічної інспекції. 

Інтернет-видання «Полтавщина» публікує світлини стихійного сміттєзвалища, які зробив полтавець Віктор Ткаченко у вересні 2018 року: на фото купа одягу та іншого побутового сміття лежить біля дороги в Івонченцях, неподалік території КП «Декоративні культури» (№ 3 у переліку ухвали суду).

Стихійне сміттєзвалище в Івонченцях восени 2018 року

Задля призначення необхідних експертиз слідчий суддя ухвалив перевірку земельних ділянок: її мають виконати до початку червня. 

«Полтавщина» також нагадала, у березні поліція Полтави розпочала кримінальне провадження стосовно погроз журналістці Анастасії Мацько від начальника Інспекції з благоустрою Полтави Максима Малька та заступника голови Подільської райради Сергія Бойка.

незаконне сміттєзвалище

За темою:

  • На Полтавщині три відділення гасили пожежу на сміттєзвалищі
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.